Jak szybko schudnąć? 9 diet


Bądźmy realistami: jeśli całą zimę i wiosnę przeleżałaś na kanapie, zajadając się chipsami i nabrałaś trochę ciała, żadna dieta nie odczaruje tego na tydzień przed urlopem. Ale dzięki odpowiedniej kuracji oczyszczającej możesz poprawić swój wygląd i samopoczucie, pozbyć się toksyn i nadmiaru wody, a nawet delikatnie skurczyć tkankę tłuszczową. Jak to zrobić?

Jak szybko schudnąć - skuteczne diety

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli działałaś profilaktycznie i zadbałaś zawczasu o trening i zbilansowaną dietę, taka krótka dieta pomoże Ci odsłonić całe Twoje piękno i sprawi, że poczujesz się zwiewnie i młodo.

A jaką dietę wybrać? Zastanówmy się…

1. Dieta kefirowa

dieta kefirowa oczyszczająca

Kilkudniowa, monotonna, ale skuteczna dieta oczyszczająca organizm i dostarczająca mu niezbędnych pierwiastków i uzupełniająca florę bakteryjną. Kuracja ma też działanie moczopędne, przez co pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu.

Dieta występuje w 3 wariantach, które można dopasować do swoich potrzeb i wytrzymałości.

Doskonale wzmacnia ona układ pokarmowy, dlatego zalecana jest zwłaszcza osobom, planującym poznawać na urlopie egzotycznej kuchni.

Sprawdź jadłospis i zasady diety kefirowej.

2. Dieta turbo

dieta turboDzięki tej diecie można stracić do 5 kg w 10 dni (pierwsze utracone kilogramy to zwykle nadmiar wody). Dieta nie jest doraźną kuracją, lecz stylem odżywiania, zaplanowanym na długofalowe stosowanie.

Niemniej w swej pierwszej fazie, kiedy jest najbardziej rygorystyczna i efektywna, można ją potraktować właśnie jako oczyszczenie przed wybraniem się na urlop.

Dieta jest doskonała na sezon letni, ponieważ bogata jest w sezonowe warzywa. Polecana dla każdego, stosunkowo zbilansowana i różnorodna.

Sprawdź jadłospis i zasady diety turbo.

3. Dieta South Beach

dieta south beachDieta plaż południowych, podobnie jak poprzednia kuracja, nastawiona jest na zmianę naszego stylu odżywiania. Pierwsze 2 tygodnie tej kuracji, najbardziej restrykcyjne, pozwalają natomiast oczyścić organizm z toksyn, zmniejszyć łaknienie, skurczyć żołądek i poprawić szybko nasz wygląd. Restrykcyjna, ale skuteczna dieta.

W początkowej fazie (2 tygodnie) silnie zredukowane są w niej węglowodany, co może powodować osłabienie, ale w 3. tygodniu można je stopniowo wprowadzać.

Ze względu na charakter diety, najlepiej rozpocząć ją najpóźniej na 2-3 tygodnie przed wyjazdem na urlop.

Sprawdź jadłospis i zasady diety plaż południowych.

4. Dieta bananowa

dieta bananowaKrótka i przyjemna kuracja odchudzająca, którą najlepiej stosować przez 3 dni, działa jak zastrzyk energii i pozwala odciążyć żołądek i wysmuklić talię. Dozwolone są tu banany w każdej postaci: grillowane, zapiekane, surowe, w koktajlu, w postaci musu, mrożone… Dieta idealna na lato.

Lubisz banany? Pokochasz tę dietę!

Sprawdź jadłospis i zasady diety bananowej.

 

5. Dieta 1000 kalorii

Dieta 100 kaloriiTa kuracja wymaga od Ciebie zdyscyplinowania i uczciwości – także wobec samej siebie. Jeśli jesteś perfekcjonistką i działasz precyzyjnie, a podczas diety nie popadasz w obsesję głodu, ta kuracja jest dla Ciebie.

Zasada jest prosta – jesz małe porcje, zróżnicowane posiłki, ale Twój dzienny limit kaloryczny to 1000 kalorii.

Zainteresowana? Sprawdź przykładowy jadłospis i skuteczność diety 1000 kalorii.

6. Głodówka oczyszczająca

oczyszczająca głodówkaBrzmi niezbyt zachęcająco? Nie do końca. Głodówka polega zwykle na niejedzeniu, ale wbrew pozorom nie oznacza głodu. Nie wierzysz?

Podczas krótkich, 1-3-dniowych kuracji oczyszczająco-odchudzających, z których wyeliminowane są pokarmy, wartości odżywcze dostarczasz, spożywając pyszne koktajle, pełne witamin i minerałów.

Podczas tej kuracji Twój układ pokarmowy odpoczywa, ciało się drenuje, toksyny usuwają się z organizmu, a Ty czujesz się lepiej. Wypróbuj: koktajle oczyszczające organizm i dodające energii.

7. Dieta oczyszczająca

dieta oczyszczającaProsta i skuteczna kuracja oczyszczająca. Polecana zwłaszcza osobom, które piją dużo kawy, palą papierosy, prowadzą siedzący tryb życia i jedzącym tłusto.

Właściwie każdy z nas powinien od czasu do czasu przeprowadzić tę dietę dla lepszego samopoczucia i detoksykacji organizmu.

Po przejściu tej diety można stracić kilka kilogramów, ale zdecydowanie ważniejszym efektem jest wzrost witalności i energii, a także polepszenie samopoczucia.

Poznaj zasady i efekty diety oczyszczającej.

8. Dieta norweska

dieta norweskaSilnie restrykcyjna dieta, której wyraźne efekty widoczne są już po 2 tygodniach. Jest to jednak kuracja dość kontrowersyjna, bo wiąże się z nią duże ryzyko zajadania się po jej zakończeniu, a zatem efektu jo-jo i braku satysfakcji. Ale dla wytrwałych i zdyscyplinowanych jest to dobre rozwiązanie.

Kurację zaleca się przeprowadzić nie później niż 3 tygodnie przed wyjazdem na urlop.

Zobacz, na czym polega dieta norweska.

9. Dieta owocowo-warzywna

dieta owocowo-warzywnaTypowa dieta detoksykująca, pozwalająca stracić kilka kilogramów przez usunięcie nadmiaru wody, a wraz z nią toksyn i utleniaczy z organizmu.

Lekka, różnorodna, zalecana zwłaszcza w okresie letnim, kiedy świeżych warzyw i owoców mamy pod dostatkiem.

Sprawdź jadłospis dla diety owocowo-warzywnej.

Jak już było powiedziane wcześniej, nie ma diety, która w krótkim czasie cofnie skutki naszego wielomiesięcznego zaniedbania. Optymalnym rozwiązaniem jest zawsze racjonalne, zbilansowane i zdrowe odżywianie.

Dla tych, którzy dbają o zdrowe żywienie na co dzień, racjonalnie zastosowana dieta kilkudniowa jest doskonałym uzupełnieniem i świetnym przygotowaniem do lata. Dla tych leniwych może być na pewno motywacją i bodźcem do zmiany nawyków żywieniowych – to chyba najsilniejszy atut wszelkich kuracji oczyszczających. Dzięki temu, że polepszają nasze samopoczucie, wzmagają apetyt na… Smukłą sylwetkę. Powodzenia.

5.00 avg. rating (86% score) - 1 vote