Jak przytyć – Poradnik dla zbyt szczupłych


Martwi Cię niedowaga? Chciałabyś przytyć, ale wskazówka wagi wciąż ani drgnie? Jeśli marzysz o krągłościach, to znajdujesz się w odpowiednim miejscu. Przybranie na wadze jest często o wiele bardziej zobowiązujące i trudne, niż jej spadek. Oto krótki poradnik, jak przytyć szybko, zdrowo i z efektem!

Jak przytyć

Należy pamiętać o tym, że w żadnym wypadku objadanie się słodyczami i pustymi kaloriami nie jest dobrym pomysłem. Zarówno to, jak i przestrzeganie rygorystycznej diety może prowadzić do zaburzeń odżywiania, jak również niedoborów. Doprowadzenie ciała do takiego stanu może nieść za sobą konsekwencje w postaci poważnych chorób np. cukrzycy, miażdżycy czy też podwyższonym cholesterolem.

Tłuszcz nie zawsze jest widoczny na zewnątrz. Czasami pojawić się może problem z niewydolnością narządów. Jeśli spożywamy puste kalorie w postaci wysokokalorycznego jedzenia to musimy mieć świadomość, że zachodzących w organizmie zmian może nie być widać na pierwszy rzut oka.

Jak przytyć zdrowo?

Dobrym pomysłem będzie zwiększenie kaloryczności posiłków, jednak przy zachowaniu odpowiednich proporcji. Wybieraj więc dobre tłuszcze takie jak: oliwa z oliwek, olej kokosowy, czy też masło roślinne. Wprowadź do swojej diety duże ilości białka i tłuszczów nienasyconych.

Ich źródłem są jajka, mleko, nabiał, sery śmietankowe i mięso. Jedz łatwo przyswajalne węglowodany: kasze, ryże, makarony i pieczywo z pełnego ziarna, a także owoce.

Jeżeli zależy Ci na długotrwałym efekcie, zmianę diety rozpocznij poprzez stopniowe zwiększanie ilości spożywanych kalorii. Upewnij się jakie jest Twoje BMI i waga. Dostosuj ilość kalorii do tych danych. Maksymalna dawka nie powinna przekraczać 2800-3000 kcal na dobę, chyba że intensywnie uprawiasz sport lub prowadzisz aktywny tryb życia.

Pamiętaj o tym, by twoje posiłki spożywane były regularnie. Jadaj w krótkich odstępach czasu 5-6 małych porcji dziennie i zawrzyj w swoim jadłospisie minimum półtora do dwóch litrów wody dziennie.

Warto postawić na tradycyjną polską kuchnie. W tym wypadku może się przydać, bowiem polskie dania takie jak np. gołąbki, są pożywne, ale jednocześnie dość kaloryczne.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, więc niech składa się z białka i pożywnych produktów, które dadzą Ci energię na cały dzień. Pobudź swój apetyt przyprawami, co sprawi, że Twój metabolizm będzie pracował inaczej. Jeżeli chcesz uzyskać efekt i zachować piękną sylwetkę pomyśl o tym, by zaplanować w tygodniu 2-3 godziny przeznaczone na uprawianie sportu: bieganie, pływanie, jazda na rowerze, czy nawet spacer – takie działanie zapobiegnie problemom z odkładaniem się niechcianej tkanki tłuszczowej.

Stosując się do powyższych rad będziesz w stanie kontrolować przyrost wagi. Zawsze możesz przerwać dietę i wrócić do starych nawyków. Czasami zdarza się, że organizm płata nam figla, a metabolizm działa tak ,szybko, że schudnąć jest bardzo trudno. W tym wypadku naprawdę trzeba się cieszyć, bowiem wiele osób z pewnością zazdrości takiej anatomii. Naprawdę nie ma się czym martwić.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes