Jak schudnąć do lata


Można użyć diety cud, głodować, oczyszczać organizm, spędzać wiele dni na siłowni, ale nic nie sprawi, że schudniesz lepiej niż racjonalne odżywianie. Jak schudnąć do lata? Na to pytanie odpowiada ten artykuł. Sprawdź!

Im bliżej do lata tym częściej nawiedzają cię myśli o plaży i Twojej sylwetce. To normalna sprawa. Każda z nas chce prezentować się pięknie. Okres zimowy to czas, kiedy naturalnie przybieramy na wadze. Nawet, jeśli nie chciałaś to możliwe, że twój organizm instynktownie zbudował wokół siebie mur w postaci lekkiego tłuszczyku. W tym czasie u większości z nas masa zwiększa się średnio o 2-3 kilogramy.

Dlaczego tak się dzieje? Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest pogoda. Brak słońca skutkuje niedoborem witaminy D, złym samopoczucie i apatią, co często nadrabiamy nadmiernym jedzeniem.

Wiosna to najlepszy czas na rozpoczęcie odchudzania z prostego powodu. Pogoda zaczyna sprzyjać – oddziaływanie światła hamuje produkcje melatoniny, co pozwala zmniejszyć łaknienie. Oto kilka porad, które pozwolą Ci maksymalnie wykorzystać czas, który pozostał do wakacji.

sok ze świeżo wyciśniętych pomarańczy

Postaw na realny cel

Na początku postaw sobie swego rodzaju poprzeczkę. Zmierz się i zwarz, a na kartce zapisz realny cel, jaki stawiasz przed sobą, a także datę, do kiedy uda Ci się ten efekt osiągnąć. Pamiętaj, aby nie podnosić poprzeczki zbyt wysoko. Żadne głodówki, czy też wzmożone diety jednoproduktowe nie sprawią, że nagle schudniesz 10 kilogramów. Takie działania prowadzić będą tylko do jednego –  efektu jo-jo.

Najlepsze rozwiązanie – zmiana nawyków

Jeżeli chcesz schudnąć i utrzymać efekty odchudzania, musisz nauczyć się zasad zdrowego odżywiania i konsekwentnie się do nich stosować. Nie pomogą tutaj półśrodki. Jeśli masz zamiar przez 3-4 miesiące stosować wzmożoną dietę, po to by po wakacjach wrócić do starych nawyków to niestety nic z tego. Racjonalne żywienie to klucz do prawidłowej przemiany materii, która determinuje spalanie tkanki tłuszczowej, a w konsekwencji odchudzanie

Mało a często

Ta zasada powinna stanowić podstawę Twojego nowego systemu żywienia. Nieregularne jedzenie, unikanie posiłków, niejedzenie śniadań powoduje, że chętniej sięgamy po niezdrowe przekąski i jemy więcej, niż powinniśmy. Dlatego warto jest ustalić stałe pory jedzenia i przestrzegać ich konsekwentnie.

Zamień puste na pełne

Jednym z najgorszych nawyków żywieniowych jest stawianie na szybkie przekąski – puste kalorie i węglowodany proste, które znajdują się słodyczach, produktach mącznych, pieczywie, czy też słonych przekąskach. Zamiast stosować tego typu produkty zamień je na zdrowe zamienniki. Wykorzystaj moc błonnika, który doskonale oczyszcza układ pokarmowy, dzięki czemu przyśpiesza metabolizm. Zrezygnuj z pieczonych i smażonych na tłuszczu potraw. Zaprzyjaźnij się z warzywami i owocami – pełno ich w sklepach, zwłaszcza na wiosnę. Zamiast zapiekanki na lunch do pracy, zrób sobie coś lekkiego, np. sałatkę z bakaliami. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie sałatka grecka, niż frytki z baru szybkiej obsługi.

Ruszaj się nie tylko sportowo

Najlepszym sposobem na schudnięcie jest wprowadzenie do planu dnia minimum 30 minut aktywności fizycznej. Jeżeli masz taką możliwość to ćwicz! Zapisz się na siłownie, biegaj, pływaj – 2-3 treningi w tygodniu pozwolą Ci zobaczyć pierwsze efekty już po pierwszych kilku tygodniach. Jeśli nie masz czasu na regularne ćwiczenia na siłowni, nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby ćwiczyć w domu. Zamień samochód na rower, idź na spacer. Zrezygnuj z komunikacji miejskiej na rzecz rolek – to z pewnością zaowocuje.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes