Dieta norweska


dieta norweska

Jednym z najpoważniejszych problemów, z którymi zmagają się osoby na diecie jest na pewno długi stosunkowo czas, w którym muszą oczekiwać na efekty diety. Właśnie dlatego grupa naukowców, lekarzy i dietetyków z jednego ze szpitali w Oslo opracowała specjalną dietę, która zyskała z czasem – z oczywistych powodów – miano norweskiej.

Dieta norweska – zalety i wady

Tym, co odróżnia ją od wielu innych diet jest bardzo duża skuteczność, którą widać już po dwóch tygodniach. Po upływie tego czasu, jeśli rzecz jasna postępować będziemy zgodnie z zaleceniami – schudnąć możemy nawet do dziesięciu kilogramów, co dla osób stosujących większość nowych diet jest wynikiem właściwie nie do pobicia. Nie ma jednak róży bez ognia – dieta norweska daje nam bardzo duże możliwość, jednak dość mocno męczy nasz organizm – dlatego też twórcy kategorycznie odradzają nam stosowanie jej przez czas dłuższy, niż wspomniane dwa tygodnie. Jeśli jednak ktoś, zachęcony jej niebywałymi efektami chciałby kontynuować dietę norweską, koniecznie musi odczekać około dwóch miesięcy – tyle czasu bowiem organizm potrzebuje, by odpocząć i się zregenerować.

dieta norweska

Dieta norweska – zasady

Dieta norweska należy do jednych z najbardziej rygorystycznych, co świetnie widoczne jest już w samym sposobie budowania jadłospisu. Osoby znajdujące się na tej diecie muszą zrezygnować z jedzenia kolacji, a rytm dnia wyznaczają im trzy posiłki – śniadanie, drugie śniadanie oraz obiad. Podstawę diety norweskiej stanowią dwa składniki – grejpfruty, które spożywane są pod wieloma postaciami oraz jajka, które z kolei powinniśmy przygotowywać wyłącznie poprzez gotowanie ich. Niezwykle ważną rzeczą jest także to, by pamiętać, że olej i inne tłuszcze – a także zatem smażenie – są całkowicie wykluczone. Obróbka cieplna posiłków powinna więc odbywać się poprzez pieczenie, grillowanie czy też wspomniane gotowanie.

Skuteczność diety norweskiej

Nie jest łatwo ukończyć dietę norweską – przez dwa tygodnie jej stosowania czeka nas bowiem mnóstwo wyrzeczeń, co wymaga od nas sporej samodyscypliny i konsekwencji w dążeniu do celu – warto jednak się na nie zdecydować, bowiem efekty są nie tylko naprawdę duże i szybko widoczne, ale również w stu procentach pewne. Skuteczność działania diety norweskiej została bowiem potwierdzona naukowo przez wiele badań. Istotą jej działania jest przyspieszenie przemiany materii oraz zmniejszenie łaknienia – toteż jej skutki będą widoczne bardzo długo, a efekt jo-jo, z którym osoby korzystające z innych diet zmagają się nader często, praktycznie nie występuje.

dieta norweska

Dieta norweska – jadłospis

Jak zostało już wspomniane, norweska dieta opiera się głównie na dwóch produktach – jajkach oraz grejpfrutach.

Śniadanie
Śniadanie osoby na diecie norweskiej powinno składać się z dwóch lub trzech jajek (np. jajka na twardo) – w zależności od tego, jak długo znajduje się już na diecie, wzbogaconych przez kawę bądź herbatę. Nie powinniśmy jajek przyprawiać, w szczególności unikać należy soli. Na drugie śniadanie zjadamy zaś grejpfruta oraz jajka, popijając je również kawą czy herbatą.

Obiad
Obiady w diecie norweskiej są bardziej urozmaicone. Bardzo często w ich skład wchodzą jajka, jednak ostatni posiłek dnia nie musi wcale opierać się na nich. Zamiast jajek na stole pojawić się mogą także surówki (np. surówka z marchwi) czy odpowiednio przygotowane mięso. Przy wszystkich posiłkach należy wystrzegać się sosów i olejów, które przecież niezwykle często obecne są w surówkach i sałatkach – ich użycie może całkowicie zniszczyć efekty diety. Przy drugim śniadaniu bądź obiedzie dopuszczalny jest także szpinak, jeśli przygotujemy go na wodzie i dodamy niewielką ilość – w zupełności wystarczy jedna łyżeczka – jogurtu naturalnego.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes