Wszechsmaki al dente. Konkurs


Obiad to nie tylko spaghetti, a makaron to nie tylko Włochy. Czanieckie Makarony inspirują w każdej kuchni, dlatego zapraszają do udziału w Konkursie Wszechsmaki!

 konkurs-wszechsmaki-grafika-750x498px

Zadanie polega na stworzeniu autorskiego przepisu inspirowanego kuchniami świata, z wykorzystaniem wybranego rodzaju Czanieckiego Makaronu. Niebanalne podejście do tematu, oryginalne zaserwowanie go w fotograficznym kadrze i spójność koncepcji. Oto, co trzeba zrobić, by nie oddać fartucha już w pierwszym etapie! Wycieczka do dwóch kulinarnych stolic świata: Włoch i Chin czeka na śmiałków, którzy podejmą wyzwanie Czanieckich. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj

Nagrody podano

Aż 20 osób ma szansę znaleźć się w finale. Zwycięzcy będą mogli poznać Chiny i Włochy od kuchni, smakując możliwości kulinarnych i turystycznych, jakie dają te dwa skrajnie różne kierunki. W puli nagród, oprócz wycieczek, znalazły się designerskie akcesoria kuchenne, publikacja najciekawszych zgłoszeń w książce kucharskiej oraz możliwość zaprezentowania ich na wystawie zorganizowanej w ramach Festiwalu Wszechsmaki w Bielsku-Białej.

Przy jurorskim stole

Jedną z jurorek konkursu będzie związana z programem „Dzień Dobry TVN” Monika Mrozowska – ambasadorka bloga „Wszechsmaki” firmy Czanieckie Makarony, autorka książek kucharskich i propagatorka zdrowego odżywiania się. Obok niej zasiądzie Piotr Pyrchała – projektant i uczestnik II edycji programu „Project Runway”, prywatnie pasjonat gotowania potraw wegetariańskich oraz Ania Berezowska – modelka, autorka bloga kulinarnego Cremino Homemade Bakery, podróżniczka po azjatyckich krajach i wielbicielka tamtejszej kuchni.

Festiwal od kuchni

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Festiwalu Wszechsmaki 13 czerwca w Bielsku-Białej. Patronat nad wydarzeniem objęła m.in. Telewizja TVN. Festiwal to okazja do poznania smaków potraw z różnych zakątków świata, dlatego nieprzypadkowo organizowany jest równolegle z Festiwalem Miast Partnerskich, którego celem jest przedstawienie historii, tradycji, kuchni, kultury i atrakcji turystycznych wybranych regionów.

Cook&Go w didżejskim secie

Uczestnicy festiwalu wezmą udział m.in. w degustacjach połączonych z pokazami gotowania i warsztatach pod okiem Moniki Mrozowskiej. Fotograficzną reminiscencję z kulinarnych poczynań i doświadczeń w trakcie dzikich podróży będzie można obejrzeć na wystawie „Cook&Go” przygotowanej we współpracy z Travel 4×4. To grupa zapalonych podróżników, zwiedzając świat w rodzinnym gronie, nie stroniąc przy tym od ekstremalnych aktywności: canioningu, odkrywania jaskiń, sandboardingu, czy wspinaczki. Dodatkową atrakcją festiwalu będzie duża dawka dobrej muzyki, podana w didżejskim secie.

25-lat minęło

Festiwal „Wszechsmaki” to również okazja do świętowania 25-lecia firmy Czanieckie Makarony. Jubileusz stał się pretekstem do podjęcia nowych inicjatyw: odświeżenia strony internetowej oraz uruchomienia bloga kulinarno-podróżniczego „Wszechsmaki”. To również nawiązanie do prywatnych zainteresowań właścicieli firmy, którzy na co dzień są pasjonatami podróży.

Konkurs Wszechsmaki

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes