Największy w Polsce świąteczny jarmark we Wrocławiu!


Ho, ho, ho! Tu Święty Mikołaj! Nie udawajcie, że nie myślicie jeszcze o Bożym Narodzeniu, nie tęsknicie za świątecznymi przysmakami i nie knujecie planów na choinkowe podarki. Nawet jeśli twardo trzymacie się teorii, że klimaty wigilijne rozpoczynają się po Mikołajkach, to poddacie się, gdy poczujecie cudowne aromaty kłębiące się wśród drewnianych domków…

…na Wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym! Świąteczna karuzela została rozkręcona 20 listopada i będzie się bujać wśród światełek, krasnali i (miejmy nadzieję) śnieżnych płatków aż do 22 grudnia. W tych dniach, między godziną 10.00 a 21.00, wrocławski rynek ożywią rozmaite atrakcje kulinarne i artystyczne dla dzieci i dorosłych, od chatki z bajkami i śnieżnej kuli, po rzeźbienie figur lodowych i kolędowy koncert.

Lecz jarmark to przede wszystkim przysmaki (nie tylko) świąteczne z całego świata i wspaniałe, kolorowe, malowane, dziergane i wyszywane rękodzieło. We Wrocławiu możecie skosztować m.in. węgierskiej kiełbasy paprykowej, włoskich serów, tureckiej baklavy i francuskich naleśników, popić pokrzepiającym grzańcem jagodowym i nabyć np. marsylskie mydło zapachowe, ozdobę z drzewa oliwnego z Betlejem albo handmade’ową maskotkę dla pochiechy.

Termin uroczystego rozświetlenia ogromnej choinki i moc innych, niezliczonych atrakcji możecie monitorować tutaj! 

Jarmark plakat

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes