Czarujące aranżacje wigilijnych stołów


Małe i duże, okrągłe lub prostokątne, drewniane, z tworzywa, w jadalni lub w salonie – wszystkie stoły chcą być piękne i wyjątkowe w czasie wigilijnej wieczerzy! Nietuzinkowo przystrojona ława jest ważnym punktem Świąt – w końcu początek ich celebracji to jedyna w swoim rodzaju Kolacja. Samotny, biały obrus nawet w połączeniu z wyśmienicie wypełnionymi talerzami i wypolerowanymi sztućcami, będzie wyglądał nieco smutnawo. Zebraliśmy tu garść dekoracyjnych pomysłów, którymi możecie się zainspirować, a nawet je skopiować i przy niedużym wysiłku zaaranżować świątecznie czarujący stół, przyciągający nie tylko potrawami.

Świąteczny talerz z serwetką i ozdobą

Każde święta mają swoje charakterystyczne kolory. Boże Narodzenie miło kojarzy się nam z czerwienią gwiazd betlejemskich i kubrakiem pewnego grubego jegomościa, magicznym złotem i srebrem, ciemną zielenią choinki i bielą śniegu. Ubrane w te kolory stoły prezentują się chyba najbardziej nastrojowo…

Przytulne czerwienie

Czerwony jest energetycznym i ciepłym akcentem w świątecznym, zimowym krajobrazie. Tak samo na wigilijnym stole – wspaniale rozgrzewa atmosferę. Bardzo ładnie komponuje się z ciemną zielenią, co da się zauważyć w zimowej naturze – gwiazdach betlejemskich i gałęziach ostrokrzewu, które jak najbardziej można wykorzystać do dekoracji!

Wigilijny stół z bordowym obrusem

Wigilijny stół czerwone serwety

Magiczne blaski

Święta to rzeczywiście zaczarowany czas spełnionych marzeń, zgody, pyszności i miłości. Może dlatego królują wtedy mieniące się na złoto lub srebrno dekoracje, bombki, łańcuchy, gwiazdki? Chwila zasiadania do tak zastawionego stołu będzie bezcenna!

Świąteczna zastawa srebro i lampki

Świąteczny wieniec z orzechów włoskich

Sosny i świerki

Głęboka, ciemna zieleń również pięknie oddaje klimat Bożego Narodzenia i przypomina cudowny zapach świątecznego drzewka. Z pewnością miło będzie się siorbało wigilijny barszcz, gdy stół udekorowany będzie gałązkami lub szyszkami choinki.

Choinki z szyszek

Dekoracja choinki w słoikach ze śniegiem

Odświętna biel

Ostatnimi czasy niestety nie możemy cieszyć się nawet drobnym świątecznym oprószeniem ulic, samochodów i bezlistnych drzew, a co dopiero rzucaniem się śnieżnymi kulkami albo lepieniem bałwana. Ale wciąż mamy nadzieję, że kiedyś nastaną jeszcze czasy białego Bożego Narodzenia – może nasz śnieżnobiały stół rzuci śniegowy urok na zimę?

Koronkowe choinki z serwetek

Lampiony ze słoików, szyszek i gałązek

 Świątecznych inspiracji jest tyle, co prezentów w fabryce Mikołaja. Choć wiele z nich jest łatwych i szybkich w robocie, to wiadomo – najpiękniejszą dekoracją Świąt są uśmiechy bliskich osób :-)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes