Festiwal Wszechsmaki. Głodni wrażeń?


Gotowanie na żywo, warsztaty kulinarne z Moniką Mrozowską związaną z programem „Dzień Dobry TVN”, potrawy przygotowane przez blogerów kulinarnych – i nie tylko! Tak zapowiada się Festiwal Wszechsmaki organizowany przez firmę Czanieckie Makarony. Patronat nad wydarzeniem objęła telewizja TVN.

Festiwal-Wszechsmaki-750x498px

Śniadanie z gwiazdami

Mieszkańców Bielska-Białej i okolic zapraszamy na Śniadanie z gwiazdami, zorganizowane na Placu Chrobrego. Każdego głodnego wrażeń poczęstujemy solidnym śniadaniem dodawanym gratis do pysznej kawy, zakupionej na miejscu. Towarzystwo zapewni m.in. Monika Mrozowska – ambasadorka bloga „Wszechsmaki”, autorka książek kucharskich i propagatorka zdrowego odżywiania, aktorka Dominika Gwit, znana z serialu „Przepis na życie” oraz ekipa Dzień Dobry TVN, która zrelacjonuje przebieg całej akcji! Zbędne kalorie wypalimy podczas Rozruchu, czyli zajęć fitness, prowadzonych przez profesjonalną trenerkę.

Ponadto w ramach festiwalu: pokazy „vege gotowania” w wykonaniu projektanta Piotra Pyrchały, biorącego udział w tegorocznej edycji „Project Runway” oraz Ani Berezowskiej – modelki i autorki słodkich wypieków by Cremino Homemade Bakery; wystawa Cook&Go dokumentująca poczynania grupy Travel 4×4; degustacje makaronowych dań; oraz duża dawka dobrej muzyki podana w didżejskim secie. Dodatkową atrakcją będzie konkurs dla okolicznych restauratorów na serwowane w czasie festiwalu dania makaronowe.

Konkurs Wszechsmaki

Festiwal będzie zwieńczeniem konkursu kulinarnego, skierowanego do fanów marki Czanieckie Makarony. Autorzy najciekawszych przepisów makaronowych dań wyjadą w nagrodę do dwóch kulinarnych stolic świata: Włoch i Chin. Ponadto, wybrane propozycje przepisów nadesłanych na konkurs, opublikowane zostaną w książce kucharskiej oraz zaprezentowane na wystawie w trakcie festiwalu. Jedną z jurorek konkursu będzie Monika Mrozowska.

Przy europejskim stole

Festiwal Wszechsmaki to okazja do poznania smaków potraw z różnych zakątków świata, dlatego nieprzypadkowo organizowany jest równolegle z 11. Festiwalem Miast Partnerskich. Uczestnicy wydarzenia rozsmakują się w specjałach kuchni bałkańskiej, czeskich knedlikach, pełnych finezji daniach francuskich, biesiadnych potrawach rodem z Niemiec i Austrii oraz polskich przysmakach.

plakat_festiwal-CMYK-2-724x1024

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes