Dieta kefirowadieta kefirowaŚwiat dietetyki wyróżnia przerozmaite kuracje odchudzające. Jedne są bardziej restrykcyjne, inne nieco mniej. Jedne można stosować dłużej, inne krócej. Zobacz, do jakich zalicza się dieta kefirowa.

Po pierwsze, aby odpowiedzieć na to pytanie należy zaznaczyć, że istnieją trzy warianty kuracji kefirowej. Można powiedzieć, że każda z nich wyznacza różny „stopień trudności”. Aby zrzucić zbędne kilogramy należy naprawdę poważnie potraktować te kilka dni diety. Albo stosuję się do wszystkich zaleceń, albo nie ma kuracji. To takie „być albo nie być” ze sfery dietetyki.

Kefir i jego właściwości

Dieta kefirowa jest uznawana za niezwykle skuteczną, jednak wymagającą. Podstawą kuracji jest, jak sama nazwa wskazuje, kefir, który pełni rolę oczyszczającą dla naszego organizmu (zobacz także dieta oczyszczająca).

Okazuje się, że właściwości kefiru są znane człowiekowi nie od dziś. Już starożytni zauważyli jak dobry wpływ na organizm ma ten, bogaty w witaminy, produkt mleczny. Bazując na tak ogromnym doświadczeniu pokoleń, możemy więc uznać, że kefir jako podstawa menu (przez kilka dni oczywiście) może mieć dobry wpływ na naszą sylwetkę.

Dieta kefirowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)