Dieta ryżowa


dieta ryżowaKuracja ryżowa opiera się, jak sama nazwa wskazuje, na posiłkach z ryżu, ale także owocach, witaminach i piciu soków. Poznajcie sekret diety ryżowej.

Okres wiosenno-letni sprzyja poznawaniu i próbowaniu nowych diet. Większą wagę przywiązujemy do naszego zdrowia i figury. Zdrowe odżywianie, które będzie oparte na dobrze dobranych produktach może sprawić, że odchudzanie staje się łatwiejsze i wygodniejsze.

Wśród diet, które są popularne na całym świecie jest tak zwana dieta ryżowa. Jest to plan odżywania, który w naszym kraju jest jeszcze mało znany jednak na całym świecie ma mnóstwo zwolenników, którzy to z wielką chęcią korzystają z tej diety. Dieta ta została opracowana przez dr Waltera Kempnera w roku 1934r. Jest to plan oszczędzania, który ma długą tradycję i to bez wątpienia jest jego wielką zaletą. Jej twórca szukał połączeń produktów, które będą gwarantować człowiekowi lepsze zdrowie i nie będą powodowały takich chorób jak cukrzyca czy nadciśnienie. Tak doszedł do wniosku, że między innymi ryż jest takim produktem, który spożywany w dużych ilościach gwarantuje mniejszą podatność na choroby.

W drugiej połowie XX wieku program ten zyskał sobie wielu zwolenników szczególnie na terenie USA i stosowany był w walce z tymi przewlekłymi chorobami. Z czasem zauważono również jego działanie odchudzające i dlatego dieta ryżowa szybko zaczęła być coraz bardziej popularna.

risotto z kurczakiem

Dieta ryżowa – zasady

Ogólne założenia diety są bardzo proste. Jej podstawowym składnikiem jak sama nazwa mówi jest ryż. Powinien on być spożywany w różnych postaciach i w różnych formach. Kuracja ta jest jednak stosunkowo restrykcyjna, gdyż zakłada, że spożywane będzie dziennie jedynie około 1000 kalorii co wydawać się może liczbą stosunkowo małą jak na potrzeby przeciętnego człowieka. Nie powinno to jednak spowodować nadmiernego uczucia głodu. Program żywieniowy jest bowiem skonstruowany w taki sposób, by zawsze czuć się najedzonym i pełnym życia.

Co wolno jeść w diecie ryżowej?

Do podstawy diety jaką jest oczywiście ryż dołączyć należy produkty bogate w witaminę B1 a wśród nich:

Dobrze zbilansowane i połączone z ryżem produkty sprawią, że nasz organizm będzie lepiej funkcjonował. Szczególnie istotnym elementem diety jest całkowita rezygnacja z soli, która wzbudza większy apetyt i zatrzymuje wodę co będąc na diecie jest fatalne.

Dieta ryżowa – program

Program diety ryżowej podobnie jak inne diety zakłada, że spożywanie posiłków powinno być regularne. W ciągu dnia powinniśmy spożyć trzy główne posiłki: śniadanie, obiad i kolację (idealnie nada się ryż z jabłkami) oraz dwa posiłki, w których mamy możliwość przekąszenia kilku kawałków owoców lub warzyw pomiędzy daniami głównymi. Będąc na tej diecie powinno się dążyć do tego, by spożywanie posiłków było jak najbardziej regularne.

ryż z jabłkami

Poza rezygnacją z soli twórca diety zachęca nas również do tego, by całkowicie zrezygnować z cukrów, które są zabójcze dla każdej diety. Do stosowanego programu żywieniowego powinno się również pić dużo płynów. Najlepsza w każdym przypadku będzie oczywiście zwykła woda. Dopuszczalne są jednak również takie płyny jak herbata, kawa czy świeże soki. Należy jednak unikać słodzenia tych napoi.

Dieta ryżowa – zalety

Podsumowując można stwierdzić, że dieta ryżowa jest programem żywieniowym całkowicie nowoczesnym, który doskonale bilansuje spożywane produkty dzięki czemu jest on zdrowy i bezpieczny dla każdego kto się na niego zdecyduje. Dużą ilość błonnika sprawi, że nasz organizm będzie pracował lepiej. Twórca diety zaleca jej stosowanie przez dwa, trzy tygodnie po czym dieta może zostać powtórzona po kolejnych trzech miesiącach. Jeśli chce się ją stosować dłużej podobnie jak w przypadku innych programów żywieniowych warto skontaktować się ze specjalistą, który określi czy stosowanie dłużej takich diet będzie bezpieczne.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes