Urodziny dziecka – menu


urodziny dziecka

Gdy planujemy wydać przyjęcie urodzinowe, szczególnie gdy jest to impreza dla dzieci, szukamy właściwego menu urodzinowego, aby dzieciakom smakowały przygotowane potrawy, albowiem często to najbardziej wybredna grupa najmłodszych konsumentów.

Urodzinowe kanapki

Kiedy nasze dziecko ma kilka lat i marzy o prawdziwych urodzinach z gromadą zaproszonych gości, to na naszych barkach spoczywa przygotowanie całego menu urodzinowego, a przepisy na imprezę dla dzieci to nie taka prosta sprawa. Nie wystarczy zrobić zwyczajne kanapki i postawić talerz z ciastkami, trzeba zastanowić się co podać na imprezie urodzinowej dla dzieci, aby maluchy były naprawdę zadowolone. Doskonałym pomysłem są oczywiście kanapki, ale w wersji uśmiechniętych buziek, czy różnorodnych zwierzaczków wykonanych z wędliny, sera i warzyw. Inny dość prosty do wykonania sposób na pyszne kanapki, to przygotowanie niewielkich rozmiarów zapiekanek z wędliną i serem, które z pewnością w szybkim tempie znikną z talerza.

kanapki

Inne dania urodzinowe

Dania z makaronu mogą być doskonałym pomysłem, zwłaszcza, gdy postawimy na makarony kolorowe lub w kształcie samochodów czy gwiazdek. Kolorowe i zdrowe jedzenie w postaci sałatek z dekoracjami zwierzątek czy postaci z bajek, to także dobry pomysł. Najważniejsze aby wszystkie potrawy były wielobarwne i zachęcały swoim wyglądem najmłodszych do ich spróbowania.

Słodycze urodzinowe

słodycze - lizaki

Oczywiście same kanapki, zapiekanki czy frytki nie mogą być jedynymi potrawami w menu urodzinowym, podczas każdego przyjęcia urodzinowego nie może również zabraknąć tortu, ciastek i innych słodkich smakołyków. Tutaj również mamy ogromne pole do popisu oraz mnóstwo gotowych przepisów na torty, ciasteczka i ciasta dla najmłodszych.

Inspiracji na urodzinowe menu dla dziecka są tysiące. Wiele zależy od tego, ile wolnego czasu posiadamy. Jeśli nasz grafik nie jest maksymalnie napięty i wygospodarujemy czas na kulinarne eksperymenty urodzinowe, wówczas granicą jest tylko nasza wyobraźnia.
Natomiast w przypadku, gdy jesteśmy zabiegani, ale posiadamy budżet na ten cel, to możemy większość potraw zamówić. Ważne tu jest, aby popytać znajomych lub sprawdzić opinie i wybrać najlepszą cukiernię czy firmę cateringową.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes