Jak urządzić przyjęcie dla dziecka


Pragniesz urządzić przyjęcie dla swojej pociechy? Oto kilka rad dla Ciebie, z których dowiesz się, jak zaskoczyć swoją rodzinę i sprawdzić by ten wyjątkowo dzień był dla Twojego dziecka niezapomnianym przeżyciem.

Na samym początku należy ustalić, czy przyjęcie organizujemy dla rodziny, czy także dla znajomych dzieciaków. Warto, by dziecko mogło brać czynny udział w przygotowaniach, co będzie dla niego dodatkową atrakcją. Jeśli decydujesz się na to, by zrobić mu niespodziankę, pamiętaj, by przypadkiem z niej nie wyszła przykra niespodzianka. To, że po cichu planujesz przyjęcie nie znaczy, że dziecko powinno myśleć, że wszyscy zapomnieli o tym wyjątkowym dla niego święcie.

świeczki urodzinowe na tort8

Bardzo ważnym, jeśli nie najważniejszym elementem jest temat przewodni. Dzięki temu zabawa może nabrać odpowiednich ram. W tym wypadku ważne jest by scenariusz dostosować do wieku uczestników imprezy. Jeżeli wybieramy temat przewodni, to warto do niego dostosować wszelkie elementy takie jak: przekąski, tort, dekoracje i zaproszenia. Możesz np. zaprosić dzieci na imprezę w stylu ulubionej bajki, lub bal przebierańców. Może rodzice też zgodzą się na odrobinę zabawy i sami się przebiorą? Takie aspekty warto przemyśleć.

Na przyjęciach dla dzieci istotne są zawsze trzy aspekty: jedzenie, muzyka i zabawy. Wybierając temat przewodni lub scenariusz masz ułatwione zadanie. Dzieci łatwo wchodzą w schematy zabaw i przy odpowiedniej aranżacji mogą bawić się wiele godzin w wybranej konwencji. Jeżeli chcesz zyskać odrobinę więcej czasu dla dorosłych gości dobrym pomysłem będzie wynajęcie za niewielką opłatą doświadczonego animatora, który zapewni dzieciom świetną zabawę. Taka osoba zajmie się najmłodszymi, podczas, gdy ty będziesz w stanie skupić się na gotowaniu lub zwyczajnie pobyć z rodziną i dorosłymi gośćmi.

Doskonale sprawdzającą się atrakcją jest wspólne tworzenie tortu dla solenizanta. Wystarczy, aby przygotować podstawowe składniki np. upieczony biszkopt a najlepiej dwa, bitą śmietanę, polewę, dżem, nutellę i owoce. Z tych produktów dzieci będą mogły stworzyć swój własny tort, który wszyscy zjedzą ze smakiem.

Przygotowanie przekąsek i potraw to kolejna ważna kwestia. Warto, aby dzieciaki mimo wszystko dostały coś pożywnego poza chipsami i ciastkami. Może to być np. domowa pizza, pełnoziarniste hot dogi lub pieczone ziemniaki albo nuggetsy. Oprócz tego na osłodę można podać lody, gofry, naleśniki lub koktajle owocowe.

Jeżeli urodziny dziecka wypadają wiosną lub latem, to doskonałym posunięciem będzie zorganizować przyjęcie na świeżym powietrzu. Wówczas wystarczy dać maluchom zabawki, piłki i zorganizować im zabawę w chowanego lub berka, dzięki czemu problem z nuda mamy rozwiązany. Aby dziecko miało czynny udział w przygotowaniami można je namówić do samodzielnego stworzenia planu wydarzeń, zaproszeń lub scenariusza zabaw, co sprawi, że poczuje się docenione i nauczy się samodzielności.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes