Wiem co jem


recenzja_wiem_co_jem

Dzięki programowi dowiemy się wszystkiego, co powinnyśmy wiedzieć o artykułach spożywczych, ale wstydziliśmy się zapytać. Prowadząca, Katarzyna Bosacka w żywiołowy sposób pokazuje, co i jak należy kupować, aby nie dać się nabrać. Bada skład, jakość i cenę produktów, obnażając wiele producenckich grzeszków. Program daje praktyczną i cenną wiedzę – pod warunkiem, że przebrniemy przez specyficzną oprawę i poczucie (?) humoru, prowadzącej.
Dlaczego warto oglądać?

Dzięki programowi, czujniejszym okiem będziemy czytać etykiety, tak aby podejmować świadome zakupowe decyzje. Program może ułatwić weryfikację wielu produktów, tak aby odróżnić te o wysokiej jakości od tych, które lepiej omijać szerokim łukiem. Cykl może być pomocny w wykrywaniu zakupowej ściemy i odszyfrowaniu tajemniczo brzmiących etykiet ze składem produktów.

Czego możemy się obawiać?

Jeśli nie przepadamy za zgrzytającymi między zębami sucharami i topornym poczuciem humoru, program może powodować u nas małą mentalną wysypkę. Kolczyki czy stroje usilnie dopasowywane do tematu danego odcinka i – podobno – śmieszne scenki i przebrania prowadzącej – niekiedy bywają dość ciężkostrawne. Prowadząca bardzo stara się ubarwić formułę programu, ale niektórych ten sposób prezentacji może lekko odstraszyć. Poza tym, po obejrzeniu kilku odcinków, podczas zakupów możemy stać się bardzo dociekliwi i zadawać wiele niewygodnych pytań, przez co pani Grażynka ze spożywczaka przestanie nas lubić (i częstować wczorajszymi pączkami).

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes