Gdzie zimują food trucki?


Do wiosny zostało jeszcze kilka tygodni. Fani food truckowych pyszności muszą się uzbroić w cierpliwość i wytężać wzrok w poszukiwaniu tych, którym niestraszne ujemne temperatury.

A co się dzieje w tym trudnym okresie z innymi food truckami? Czy, tak jak niedźwiedzie, zapadają w sen zimowy?

food truck

„Temat zimowania food trucka jest dla nas istotny z racji tego, że nasz pojazd jak i większość innych ma już swoje lata i trzeba należycie podejść do tematu.” – wyjaśniają panowie z 4 Kółka i Bułka. – „Nasz samochód ma wielkie szczęście, bo zimę spędza w garażu, co jest rzadkością.

Wiele samochodów jest widocznych na ulicach – zasypanych śniegiem, zmarzniętych, zapomnianych przez wszystkich.

Nasz samochód przed zimą przeszedł generalny przegląd stanu technicznego, wymieniliśmy wszystkie płyny i olej, nie zapomnieliśmy też o wodzie, którą posiadamy w samochodzie (należy ją spuścić i zabezpieczyć pompę jak i zbiornik przed zamarznięciem. Sprawdzamy każdy detal jak ciśnienie w kołach, stan ogumienia etc.). Cała nasza kuchnia przechodzi generalne sprzątanie, wszystko musi być na swoim miejscu i gotowe do działania.

Staramy się co jakiś czas budzić ze snu zimowego i uczęszczać na lokalne imprezy, sprawiając tym samym radość naszym bywalcom. Okres zimowy wykorzystujemy również na zapełnianie głów nowymi pomysłami, myślimy o nowych daniach, szukamy nowych pomysłów na dopieszczanie naszego food trucka i nowych propozycji miejsc, do których chcielibyśmy pojechać. Zima nie jest taka straszna”.

We Wrocławiu tymczasem toczą się dalsze boje z władzami miasta, którym food trucki z jakichś przyczyn przeszkadzają.

Ekipa z Shakewave pilnuje więc swojego miejsca, w którym ma możliwość funkcjonować.

DSC_0161

„Na razie jesteśmy pod wrocławskim PKS-em. Nie możemy zmienić naszej przystani, ponieważ nie dość, że ciężko o miejsce u osób prywatnych (ze zrozumiałych względów, dobre miejsce to kilku chętnych), to jeszcze problemy robi Urząd Miasta. Mimo, że zapłacilibyśmy za miejsce postojowe na chodniku, miejscu parkingowym, to ZDiUM ani Urząd nie wyraża na to zgody. Nie ze względu na jakieś przepisy, ale dlatego, że mają narzuconą taką politykę. Zostają nam imprezy okolicznościowe, ale rozważamy też przenosiny do innego miasta, bo w Warszawie czy Poznaniu władze zarabiają na food truckach”.

W inny sposób poradziła sobie ekipa food trucka Bratwursty,  już dzisiaj otworzyli swoją restaurację na ul. Szewskiej we Wrocławiu, do której serdecznie zapraszamy.  Jest to z pewnością dobre rozwiązanie, które zapewni im stałą lokalizację gdzie food truck będzie mobilna reklamą.

Bratwursty

Imprezy czy targi żywienia są okazjami do złapania food trucka w zimie. O szczegółach opowiada Kasia ze śląskiego Serwusa:

„Zwinęliśmy się z naszej miejscówki przy parku Chopina w Gliwicach (w lecie była na trasie spacerowej, ale zimą się już nie sprawdza). Na razie Serwusbus zimuje w garażu (mamy to szczęście, że znaleźliśmy taki, w którym się zmieścił bo to kawał auta), a smaży okazjonalnie na imprezach. Wiadomo, że jest ich mniej niż w wiosenno – letnim sezonie, ale np. „Przystanek Śniadanie”, który wystartował wiosną w Katowicach, przeniósł się do miejsca zadaszonego i jest tam też miejsce dla food trucków. Impreza kręci się co niedzielę, niezależnie od pogody.

Zaczynaliśmy działać jesienią, w 2013 roku. Zeszła zima była dla nas łaskawa. Im mniej kresek na termometrach, tym chętniej ludzie sięgali po coś ciepłego do jedzenia i sytego (a nasze wieprzburgery właśnie takie są ;)) . Podczas ubiegłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uratowała nas herbata. To był strzał w dziesiątkę, a że każdy mógł sobie dodać do niej do woli i cytryny i miodu to mamy nadzieję, że pomogła zwalczyć też zimowe przeziębienie i stali klienci często do nas wracali.

Jeśli chodzi o załogę, to o marznięciu w pracy nie ma mowy – wystarczy ciągle rozgrzany grill a temperatura w środku busa jest odpowiednia.
Myślę, że przepis na foodtruckową zimę jest prosty: dać ludziom dużo ciepła (w postaci kawy, herbaty, atmosfery i konkretnego jedzenia).”

A czy Wy widzieliście gdzieś zimowe food trucki?

Zapraszamy wszystkich na rozpoczęcie sezonu food trucków we Wrocławiu Wrocław StrEAT! Ekipa Codogara.pl też tam będzie!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes