5 gadżetów do kuchni, które usprawnią Twoje gotowanie


Dobrze wiemy, że przygotowanie niektórych posiłków zajmuje mnóstwo czasu. Marynata musi zacząć działać, wołowina musi być miękka… No, znamy to.

Bywa też i tak, że w krótkim czasie chcemy przygotować dwudaniowy obiad i jeszcze deser dla niespodziewanych gości. Niektóre, nawet bardzo efektowne potrawy, można przyrządzić w mgnieniu oka, jeśli się do nich odpowiednio zabierzemy. Spokojnie – damy radę.

magnetic-kitchen-accessories-4źródło: homekitchendecor.com

Pomoże nam organizacja pracy i utrzymywanie porządku na każdym etapie gotowania. Śmieci nie zalegają, tylko wędrują w miejsce przeznaczenia. Plamy są od razu usuwane szmatką lub serwetką. W ten sposób łatwiej ogarniemy wzrokowo „pole bitwy”.  Noże są myte na bieżąco i odkładane w bezpieczny sposób.

Są jeszcze gadżety, które oszczędzą nam frustracji i sprawią, że przyjemne, szybkie gotowanie stanie się faktem.

1. PATELNIA CERAMICZNA

patelnia ceramiczna

fot. garneczki.pl

Nie zawiera żadnych negatywnych związków chemicznych, a więc jest bezpieczna. Jest wytrzymała na wysokie temperatury (nawet do 450˚C), nie poddaje się korozji od detergentów, a potrawy nie przyklejają się do niej. Koniec z uporczywym zeskrobywaniem resztek jedzenia!

2. KOMPLET NOŻY

fot. centrumnozy.pl

fot. centrumnozy.pl

Zmorą w polskich restauracjach, pizzeriach i barach wszelakich poziomów jest podawanie do dania noży dobrych dla przedszkolaka, żeby się przypadkiem nie skaleczył. W efekcie ganiamy fragment potrawy po całym talerzu i modlimy się o jego cudowne przepołowienie. Wystarczy, że musimy się męczyć poza domem. W domu zadbajmy o dobry zestaw naostrzonych noży. Będziemy potrzebować specjalnego narzędzia do mięsa, innym będziemy smarować chleb masłem lub serem, inny pomoże nam przy warzywach.

3. STOJAK DWUPOZIOMOWY

fot. castorama.pl

fot. castorama.pl

Wszystkie przyprawy w jednym miejscu, a w dodatku nie trzeba otwierać za każdym razem szafki! Hura! Nie musimy też biegać cwałem od lewej strony szafki do drugiej, właśnie dlatego, że stojak dwupoziomowy wszystko pomieści przy swojej ograniczonej szerokości. Świetne, oszczędzające przestrzeń rozwiązanie zwłaszcza do małych kuchni. Ten ze zdjęcia powyżej, marki Cooke& Lewis Excellent, jest bardzo prosty w swojej konstrukcji ze stali nierdzewnej, a tyle ułatwia (sprawdźcie parametry).

4. KRAJALNICA DO WARZYW

fot. mniammniam.pl

fot. mniammniam.pl

Pięknie poszatkowana kapusta czy cebula? Nawet debiutujący kucharz ma szanse na uzyskanie tego efektu! No i co najważniejsze w przypadku cebuli, płaczące nad nią osoby będą torturowane znacznie krócej niż dotychczas.

5. KRAJALNICA DO MASŁA

krajalnica-do-masla

fot. wyposazenie-kuchni.com.pl

A to dopiero! Nie ma jak masełko wyjęte z lodówki, całe skamieniałe, można go użyć jako cegły. Roztopione masło podawane gościom na stole z kolei nie prezentuje się estetycznie. Jest na to rada – krajalnica do… masła. Pomoże wyczarować równe kosteczki rodem ze śniadania w luksusowym hotelu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes