Idealny lunchbox, czyli praktyczne torby i pojemniki


Zdecydowaną większość swojego dnia spędzamy w pracy i po powrocie do domu nie ma już sił ani chęci na gotowanie obiadu, tym bardziej, że nie będzie on wcześniej niż na kolację. Zdarza się też, że przed wyjściem nie ma czasu na zjedzenie śniadania, poza tym wiadomo, że najlepsza pora na pierwszy posiłek to godzina 10 – kiedy jesteś już za biurkiem. Jeśli masz dzieci – chcesz żeby ich posiłek w ciągu dnia był zbilansowany, jedna kanapka, której pewnie i tak nie zjedzą, nie załatwia sprawy.

lunchbox

Idealnym rozwiązaniem jest więc skomponowanie zrównoważonego posiłku na cały dzień. Szeroka gama lunchboxów pozwala na przechowywanie, transportowanie i odgrzewanie odpowiednio odseparowanego jedzenia. Na rynku jest obecnie mnóstwo propozycji toreb i pojemników na lunch, dlatego zebraliśmy w jednym miejscu te, które naszym zdaniem, są najpraktyczniejsze w zależności od tego, co chcesz ze sobą zabierać.

1. Lunchboxy z przegródkami:

tumblr_m6a6xkcdhq1r3lo4ro1_500_large

Pojemniki na jedzenie z przegródkami to obecnie najpopularniejsza i, zdecydowanie, najbardziej praktyczna forma lunchboxów. Do takich pojemników z powodzeniem można zmieścić zarówno obiad (mięso, ziemniaki, surówka – wszystko pakowane osobno) jak i owoce lub inną przekąskę na drugie śniadanie. Nikt nie lubi kiedy śniadanie przechodzi zapachem obiadu albo owoce spakowane do jednej z przegródek mają potem posmak mięsa z kanapki. Dlatego polecamy szukać tych, których wewnętrzne pojemniki są dodatkowo uszczelnianie przykrywkami. Nie ma też wtedy niebezpieczeństwa, że jedzenie zmiesza się ze sobą, a sos wyleje i ubrudzi nam torbę. Separator umiejscowiony wewnątrz pojemników często można regulować, a wkładane do środka miseczki układać wedle uznania i potrzeby.

pudelko-sniadaniowe-laptop-lunches-koralowe

Lunchboxy z przegródkami idealnie sprawdzą się także w przypadku posiłków dla dzieci. Drugie śniadanie można przyrządzić w fantazyjny sposób, co skłoni dzieciaki do zjedzenia zdrowego, pożywnego posiłku.

Jessie-Toy-Story-Lunch

2. Lunchboxy jednokomorowe

Jednokomorowe pojemniki na lunch przeznaczone są przede wszystkim na dania jednogarnkowe, wszelkiego rodzaju makarony, ryże z warzywami, mięsne zapiekanki, czy sałatki. W skrócie dania, którym nic się nie stanie jak się trochę pomieszają.

rice-salad-06

Bardzo praktycznym rozwiązaniem są jednokomorowe łączone lunchboxy, dla osób, którym nie starcza miejsca w jednym dzielonym pojemniku. Takie lunchboxy mieszczą się razem do dedykowanej im torby.

_A_F1268_ret_2

3. Szczelne pojemniki na zupę

Lepsze od tradycyjnych słoików, bo lżejsze, bardziej szczelne i nie noszą w sobie smaku poprzedniej potrawy. Pojemniki na zupę występują obecnie w bardzo szerokiej gamie rodzajów i rozmiarów. Większość przypomina tradycyjne termosy i posiada funkcję termoizolacyjną i ustnik, aby można było się z nich napić w trakcie zabieganego dnia. Taką zupę możesz popijać przy biurku, czy zabrać ze sobą na wyjazd. Dzięki szczelności pojemnik może także służyć do przechowywania kremów, sosów i innych płynnych potraw.

51nmxwWszrL._SY355_

4. Elektryczne lunchboxy

Zdecydowanie raczej na wyjazd dla całej rodziny niż do pracy. Elektryczny lunchbox podgrzeje Twój posiłek na parze pod warunkiem, że zostanie podłączony do prądu. Takie rozwiązania sprawdzają się na jednodniowych wypadach za miasto, gdzie nie masz do dyspozycji kuchni, a chcesz zjeść ciepły posiłek. Trudno jednak o noszenie codziennie do pracy mini kuchenki.

bear-dfh-s2516-multifunction-electric-lunch-box-naturefine-1307-11-naturefine@1

5. Lunchboxy ze sztućcami

Na wyjazdy służbowe, konferencje, dla dziecka do szkoły. Na każdą sytuacje, w której wiesz, że nie będziesz miał dostępu do stacjonarnej kuchni i sterylnych sztućców. Zresztą zapasowy widelec zawsze dobrze jest mieć przy sobie, nie zajmuje dużo miejsca, a nigdy nie wiesz kiedy może się przydać.

black_blum_bento1_slider

6. Torby na lunch

Szczególnie praktyczne w sytuacjach, kiedy chcesz przetransportować większą ilość jedzenia w pojemnikach. Większość z tego typu toreb zawiera już w środku odpowiednie boxy na jedzenie i pełni funkcję termoizolacyjną. I znowu, mamy tu do czynienia z bardzo dużym wyborem kształtów i rozmiarów. Polecamy te jak najbardziej poręczne. Przed zakupem warto sprawdzić szczelność wewnętrznych pojemników.

lock-lock-hpl754db-lunch-box-3p-set-w-black-bag-spoon-fork-set-juztbuy-1210-30-juztbuy@3

Tego typu torby pełnią często po prostu formę mini lodówek, do których możesz włożyć kanapki na wyjazd, owoce, napoje i wszelkiego rodzaju inne posiłki. Przed wyjazdem taką torbę należy włożyć do lodówki bądź zamrażarki aby zachowała dłużej chłodną temperaturę.

eeecf1b2daa4d15731506729aee8e016

Źródła:
twojlunchbox.pl
twojlunchbox.pl
pestkadyni.blogspot.pl
lunchboxdad.com
unchboxworld.blogspot.com
amazon.com
lelong.com
food.ninemsn.com.au
lunchblog.pl
pinterest.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes