Chcesz polubić gotowanie? Postaw na urządzenie wielofunkcyjne!


Gdyby stworzyć listę rzeczy, które potrafią skutecznie osłabiać zapał do gotowania lub nawet w ogóle zniechęcać do tej czynności to mogłyby znaleźć się na niej przynajmniej te dwie: nieprecyzyjne lub bardzo skomplikowane przepisy oraz ilość naczyń i urządzeń, jakie będą potrzebne. Któż bowiem nie słyszał na przykład o dobieraniu składników „na oko” (czyli: ile?) czy „gotowaniu do miękkości” (czyli: jak długo?) i nie musiał borykać się ze stertą garnków, garnuszków, misek, mieszadeł i różnych urządzeń AGD, które trzeba doprowadzić do porządku po zakończeniu gotowania? Dla wielu z nas trudne też bywa już samo wymyślanie codziennych posiłków –  pod hasłem: „Co by tu dziś zrobić na obiad?”. A jeśli do tego nie posiadamy jeszcze ogromnej kuchni, w której zmieszczą się wszystkie potrzebne sprzęty – blendery, miksery, szatkownice, parowary, miarki, sitka, mieszadła, itp., to sprawa robi się rzeczywiście poważna… Ale jest na to wszystko rada! Jaka…? Przeczytajcie!

Jedno urządzenie, lecz wiele możliwości!

O kimś, kto wiele potrafi i łączy wiedzę oraz umiejętności z różnych dziedzin, mówimy często: człowiek renesansu. Osobę, która gra na wielu instrumentach, nazywany multiinstrumentalistą. Czy podobne zdolności mogą posiadać także… kuchenne sprzęty? Zdecydowanie tak! Na rynku są bowiem dostępne tzw. urządzenia wielofunkcyjne, które miksują, szatkują, mieszają, gotują na parze, podgrzewają, wyrabiają ciasto, rozdrabniają, ubijają i do tego jeszcze pozwalają na precyzyjny dobór temperatury oraz czasu gotowania! Z takim pomocnikiem można zestawić kompletne menu, przygotowując wszystko: od przystawek, przez danie główne, aż po smakowity deser!

Na dobry początek przygody z gotowaniem!

Podstawową zaletą urządzeń wielofunkcyjnych jest ich wszechstronne zastosowanie. Jednak prostota i wygoda użytkowania są tu równie ważne! Gdy sztuki kulinarnej nie opanowaliśmy jeszcze w wysokim stopniu, niezwykle przydatne okazują się dokładne i nieskomplikowane przepisy oraz proste instrukcje. Każda z czynności, jaką wykonujemy przy użyciu robotów wielozadaniowych, ma przypisane ściśle określone parametry: poziom obrotów, temperatura i czas. Wszystko to jest ustawiane za pomocą wygodnego, elektronicznego panelu sterowania, a postępując zgodnie z instrukcjami, mamy gwarancję, że wszystko uda się dokładnie tak, jak powinno i nie zaskoczy nas żadna kuchenna katastrofa.

Ponadto producenci urządzeń wielofunkcyjnych zwykle przygotowują zestawy gotowych przepisów, które dokładnie wskazują, co i w jakich ilościach jest potrzebne do przygotowania w wybranego dania. Przepisy te można z powodzeniem stosować, rozpoczynając swoją wędrówkę po świecie kulinariów, a potem twórczo rozwijać – w ramach codziennego korzystania z urządzania oraz nabywania wprawy w gotowaniu. początek przygody z gotowaniem

Pomoże zabieganej mamie i zapracowanemu tacie!

Praca z urządzeniem wielofunkcyjnym z całą pewnością bardzo ułatwia życie wszystkim, którzy z powodu natłoku zajęć nie mają zbyt wiele czasu na gotowanie, a chcą zapewnić sobie i swojej rodzinie zdrowe oraz smaczne posiłki. Wiele czynności zajmuje tu zaledwie kilka chwil, np. przygotowanie pożywnego koktajlu, pasty do kanapek czy sałatki ze świeżo poszatkowanych warzyw. A co z pyszną zupką dla malucha? Nic prostszego – poradzi sobie z tym każda młoda mama i każdy tata! Wystarczy w naczyniu miksującym umieścić wybrane składniki, ustawić odpowiednie parametry i spokojnie poczekać na efekty. A gdy urządzenie realizuje swoje zadanie, my możemy swobodnie zająć się naszą pociechą lub też innymi czynnościami – bez konieczności mieszania czy przekładania produktów i stałego czuwania nad procesem gotowania.

Urządzenie wielofunkcyjne oszczędzi nasz czas także wówczas, gdy będziemy chcieli przygotować obiad składający się z dwóch dań. Taką opcję zapewnia nam na przykład specjalny zestaw do gotowania na parze, który – niezależnie od przeznaczanego do tego koszyczka – stanowi integralną część urządzenia wielofunkcyjnego marki Eldom – Perfect Mix MFC2000. Podczas gdy w naczyniu miksującym trwa przygotowywanie pysznej zupy, w nakładce do gotowania na parze możemy umieścić warzywa, kawałki mięsa lub ryby i poddać je równoczesnej obróbce termicznej w ten jakże zdrowy oraz polecany przez dietetyków sposób. Dzięki temu będzie nie tylko szybko i zdrowo, ale również stosunkowo tanio! Wykorzystamy jedno urządzenie do przygotowania dwóch dań w tym samym czasie, a do tego ograniczymy zużycie prądu. Urządzenia wielofunkcyjne zużywają bowiem o wiele mniej energii niż kuchenki elektryczne czy piekarniki.

Dla wszystkich aktywnych i dbających o zdrową dietę!

Oszczędność czasu to w dzisiejszym zabieganym świecie z pewnością duża wartość, ale na nasze decyzje ma również coraz większy wpływ wiedza o zasadach zdrowego żywienia. Oprócz produktów gotowanych na parze zawrotną karierę robią więc także wszelkiego rodzaju koktajle czy smoothie, przyrządzane ze świeżych owoców i warzyw, a do łask wracają domowe przetwory, jak soki czy dżemy. I tu również idealnym rozwiązaniem okazują się urządzenia wielofunkcyjne! Bez konserwantów, polepszaczy i innych szkodliwych substancji można w nich łatwo i wygodnie przygotowywać własne sosy, pasty, koncentraty warzywne oraz oczywiście ulubione koktajle, a nawet owocowe lody, jogurty czy dżemy. Pomogą one również wyrobić ciasto na domowy chleb, pierogi czy pizzę. A gdy do wypieków będziemy potrzebowali cukru pudru, z powodzeniem obejdzie się bez biegania do sklepu, bo w kilka lub kilkanaście sekund zmielimy na puszysty proszek odpowiednią porcję zwykłego cukru.

W podobny sposób uzyskamy też bułkę tartą, rozdrobnimy orzechy, przyprawy czy ziarna. Samodzielne przygotowywanie półproduktów do poszczególnych potraw pozwoli nam z kolei na kontrolę nad jakością i ilością dobieranych składników, co jest szczególnie ważne dla wszystkich, którzy dbają o prawidłowe odżywanie i zdrowy tryb życia.

Inwestycja, która się opłaca…

Urządzenia wielofunkcyjne doskonale sprawdzą się w kuchni profesjonalisty i adepta sztuki kulinarnej. Ułatwią rodzinne gotowanie i codzienne przygotowywanie posiłków dla singli. Zadowolą też wszystkich, którzy dbają o zdrową i smaczną dietę. Można je nawet zabierać na wakacje, gdy wyjeżdżamy do domku letniskowego lub ulubionej chatki w górach. Dzięki nim w naszej kuchni mniej będzie błaganiu, mniej zmywania i mniej dodatkowych sprzętów, które zajmują przecież sporo miejsca. To wszystko ma jednak oczywiście swoją cenę… Koszt tego typu urządzeń wydaje się więc na pierwszy rzut oka dość duży (i bywa zróżnicowany w zależności od modelu oraz producenta), jednak biorąc pod uwagę komfort użytkowania, uniwersalność zastosowania oraz oszczędność czasu, energii i środków, jakie trzeba wydać na pojedyncze kuchenne urządzenia AGD, sprawa zaczyna wyglądać inaczej.

Po zsumowaniu wszystkich korzyści zakup urządzenia wielofunkcyjnego (a można z powodzeniem wybrać model w cenie odpowiadającej możliwościom naszego portfela) wydaje się wielce opłacalną inwestycją. Inwestujemy przecież w swój czas, w wygodę i zdrowie! No i nie można jeszcze zapomnieć, że – obok wszystkich praktycznych zalet – takie gotowanie staje się po prostu dużą przyjemnością, a jest ona wręcz bezcennym doznaniem, zwłaszcza gdy dotyczy naszych codziennych, rutynowych obowiązków.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes