Składanie serwetek papierowych


Każdy z nas kiedyś samodzielnie przygotowywał przyjęcie, czy to urodzinowa impreza dla dzieci, czy przyjęcie – niespodzianka dla kogoś z rodziny. Za każdym razem zastanawiamy się, jak udekorować stół i czym tym razem przystroić talerze, aby przyjęcie było idealne pod każdy względem, a zaproszeni goście zachwyceni nie tylko pysznymi potrawami ale również wyglądem całego stołu.

serwetki papierowe - składanie

Dekorowanie stołu serwetkami to znany na całym świecie zwyczaj zdobienia stołów. Sztuka składania serwetek jest bardzo sędziwą , a co za tym idzie dostępnych jest wiele instrukcji jak składać serwetki na wiele sposobów, tworząc z nich całe kompozycje kwiatowe czy inne barwne dekoracje na stole.

Każda okazja jest dobra, aby udekorować stół serwetkami, aby wśród smakowitych potraw znalazły się również strojnie ustawione serwetki papierowe, które najbardziej zachwycą różnorodnością i kolorystyką zaproszonych gości.

Jak złożyć serwetkę?

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na samodzielne przygotowanie przyjęcia dla swoich bliskich, bądź mamy w planach romantyczną kolację dla ukochanego, warto przejść szybki kurs składania serwetek papierowych, a znajdziemy go w niejednym serwisie internetowym z bardzo dokładnymi obrazkami i poszczególnymi krokami jak złożyć serwetkę, aby powstała z niej róża, szachownica czy kieszeń na sztućce.

Z serwetki papierowej może powstać choinka, wachlarz, wspomniana już szachownica bądź cały bukiet kwiatów, wszystko zależy od naszych umiejętności oraz szybkości uczenia się na podstawie poradników obrazkowych, jakie odnajdziemy. Poniżej przedstawiamy 3 proste sposoby na efektowne złożenie serwetki papierowej.

Wachlarz z serwetek

składanie serwetek - wachlarz składanie serwetek - wachlarz 2

Róża z serwetek

składanie serwetek - róża Róża z serwetki

Do wyboru do koloru

Ozdób, jakie możemy stworzyć z serwetek papierowych jest całe mnóstwo, a sposoby ich wykonania wyjaśniają instruktażowe grafiki i filmy, na których możemy zobaczyć okazale poskładane i ozdobione serwetki papierowe, którymi zdobi się talerze z pysznościami. Czy to romantyczna kolacja czy impreza dla dzieci, każdy pretekst jest dobry, aby zabłysnąć i zastawić stół nie tylko pysznościami kulinarnymi, ale również efektami sztuki zdobienia przy pomocy serwetek papierowych.

Łatwe i efektowne złożenie serwetki

Najprostszym sposobem na udekorowanie stołu papierowymi serwetkami jest zwinięcie ich w rulon i obwiązanie ozdobną wstążką lub gotową girlandą z ozdobami. Instrukcje, jak wykonać takie ozdoby, znajdziecie w poniższym filmie:

(fotografie:  zientzw via Flickr.com, slubnezakupy.blogspot.com)

5.00 avg. rating (86% score) - 1 vote