Garnki na indukcję – co warto wiedzieć przed zakupem?


Garnków na indukcję jest dostępnych sporo, dlatego nic dziwnego, że czasem nie wiadomo, na jakie się zdecydować. Wybór akcesoriów kuchennych powinien być przemyślany – w końcu sprzęty w kuchni są zazwyczaj często używane, a inwestycja w kupno nowych, może wiązać się z niemałymi kosztami. Dlatego ważnym jest, by wybrać produkty najwyższej jakości, z których jako konsumenci, będziemy zadowoleni i które będą trwałe i solidne. Oto kilka informacji, które mogą okazać się pomocne w wyborze garnków do kuchenki indukcyjnej.

Sekrety kuchenki

Kuchenka indukcyjna jest jednym z rodzajów kuchenek elektrycznych. Jej działanie polega na tym, że cewka kuchenki wytwarza pole magnetyczne, które to, w wyniku różnych procesów, przekształca się w energię cieplną, dostarczaną naczyniu i potrawie. Kuchenki indukcyjne cieszą się coraz większą popularnością, głównie ze względu na łatwość obsługi i względy ekologiczne. Przed decyzją o zakupie takiej kuchenki, należy upewnić się, że instalacja elektryczna w twoim domu, może znieść takie obciążenie.

Jakie są główne korzyści korzystania z kuchenki indukcyjnej? Przede wszystkim, bardzo dobra regulacja cieplna, która umożliwia precyzyjne podgrzewanie potraw, bez obaw, że coś przypalimy oraz ogranicza znacznie utratę, a przez to marnowanie energii cieplnej. Dodatkowo, kuchenka indukcyjna nagrzewa się tylko na palniku, co zmniejsza ryzyko poparzeń.

Garnki na indukcję

Garnki na indukcję poznamy po specjalnym oznaczeniu, które muszą posiadać wszystkie naczynia kuchenne przystosowane do stosowania z kuchenką indukcyjną. Garnki te robione są zazwyczaj z takich materiałów, jak stal, żeliwo czy ceramika. Na rynku możemy znaleźć również garnki z innych materiałów, które posiadają na dnie płytę stalową bądź żeliwną, co czyni je kompatybilnymi z kuchenką.

Unikaj naczyń o wypukłym dnie lub takich z nóżkami, a także nieprzystosowanych do używania na kuchence indukcyjnej (na przykład wykonanych ze szkła czy aluminium).

garnki na indukcję
Źródło: DAJAR, Garnek Cuisson z pokrywą

Od koloru do wyboru

Na rynku znajdziesz dziś wiele przeróżnych garnków na indukcję, zaczynając o tych ze stylowym wykończeniem, a kończąc na takich imitujących ceramikę czy w szalonych wersjach kolorystycznych. Dostępne są garnki we wszystkich rozmiarach, które idealnie będą współgrać z klimatem twojej kuchni. Do wybory masz również przeróżne patelnie, także te grillowe z powłoką non-stick, które zapewnią ci najwyższą jakość przygotowywanych potraw.

Cena

Za pojedyncze garnki na indukcję zapłacić możemy kilkadziesiąt złotych – cena uzależniona jest od materiałów, z których wykonane jest naczynie, a także od jego wielkości. Za cały komplet zapłacimy kilkaset złotych. Cena garnków na indukcję nie różni się od kosztów, jakie musimy ponieść w związku z nabyciem innego rodzaju garnków, także nie musimy przejmować się tym, że gotowanie na indukcji jest droższe. Otrzymujemy w zamian szybko i ekologicznie przygotowane posiłki. Inwestycja się zwraca.

5.00 avg. rating (90% score) - 2 votes