Kupujemy grill gazowy – jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę? Recenzja grilli Köler


W cieplejsze dni grillowanie to bez wątpienia jeden z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu. Zanim jednak zaprosisz rodzinę lub przyjaciół do wspólnego stołu wybierz grill, który gwarantuje przyjemne przygotowanie pysznych potraw.

father and son grilling hot dogs together on backyard gas grill

Dlaczego grill gazowy?

Coraz częściej odchodzi się od grilli węglowych. Ich główna wada to regularne sprawdzanie, czy wrzucone na ruszt mięso lub warzywa nie przypalają się. Problematyczny jest zarówno dym, jak i samo rozpalenie. Wybierając grill gazowy, nie tylko unikniesz tych kwestii, ale i zadbasz o jakość posiłków. Większość została wyposażona w zbiornik, do którego spływa tłuszcz. Poza walorami zdrowotnymi zyskujemy czas – potrawy są podgrzewane szybciej i równomiernie, a umycie rusztu i innych elementów możemy powierzyć zmywarce.

Zastanawiasz się, jak działa grill gazowy? W urządzeniu rolę paleniska spełniają palniki, zasilane butlą gazową. Mechanizm korzystania jest właściwie taki sam jak w domowych kuchenkach – za pomocą pokrętła regulujemy temperaturę.

Grille gazowe Köler

Dobrej jakości grille gazowe wyróżnia przede wszystkim wykonanie. Modele sygnowane marką Köler wyprodukowane zostały z podwójnej warstwy stali nierdzewnej. Posiadają pięć palników o mocy 16,5 kW, w tym jednym boczny z możliwością zakrycia go specjalnym panelem. Komora grzewcza ma odpowiednią wysokość, a umieszczone w tylnej części otwory wentylacyjne zapewniają optymalną cyrkulację powietrza. Warto zaznaczyć, że grill Köler posiada uchwyty, które nie nagrzewają się w trakcie użytkowania, a kółka obrotowe pozwalają na łatwe ustawienie go w dogodnym dla nas miejscu w ogrodzie. Grille są wyposażone w duży termometr, dzięki któremu w prosty sposób ustawisz prawidłową moc grillowania.

W zestawie znajdziesz także profesjonalny preparat do czyszczenia i konserwacji, wąż, reduktor i wodoodporny pokrowiec. W grillach wbudowany został otwieracz butelek, półki i haki na akcesoria, co w połączeniu ze wszystkimi elementami czyni grille Köler wysoce funkcjonalnymi. Dodatkowo są one przystosowane do montażu rożna elektrycznego.

Pamiętaj!

Nie zapomnij o dobrych zasadach grillowania! Pomimo że podczas smażenia na grillu gazowym nie wydziela się gryzący dym, korzystanie z niego na balkonie nie jest dobrym pomysłem. Poświęć też chwilę na przeczytanie instrukcji, w której dostępne są informacje m.in. o tym, jaką temperaturę ustawić do danego typu produktu. Odwiedź również sklep internetowy Köler – obniżone ceny grilli mile Cię zaskoczą.

3.78 avg. rating (75% score) - 9 votes