Karnawałowe szaleństwo z kiełbasą w roli głównej – pomysły na dania, które skradną serca gości


Karnawał to wyjątkowy czas, w którym spotkań ze znajomymi i rodziną nie ma końca. Jak sprawić, by karnawałowa zabawa trwała pod znakiem prawdziwie pysznych dań, które skradną serca odwiedzających nas gości? Poniżej kilka ciekawych pomysłów!

Na co dzień karnawał kojarzony jest przede wszystkim z hucznymi balami. Niemniej, to nie tylko bale i uliczne parady, ale także spotkania w gronie znajomych. Takie zorganizowane w zaciszu domowym są idealną alternatywą na imprezy tematyczne. To właśnie kameralne spotkania są okazją do zabawy przy przepysznym jedzeniu. A jak pyszne jedzenie, to produkty dobrej jakości, które zdobędą uznanie każdego smakosza.przekąski na karnawał

Karnawałowe inspiracje powinny być nowoczesne i niesprawiające większych kłopotów w trakcie jedzenia. Na tego typu spotkania sugeruje się potrawy w formie przystawek. Ciekawą inspiracją są dania wykorzystujące kiełbasy. Trwająca od kilku miesięcy kampania informacyjno-promocyjna „Linia produktów z Łukowa – Gwarancją Jakości QAFP”, promuje trzy certyfikowane produkty. Kiełbasa podwawelska ekstra, żywiecka oraz krakowska sucha, to bardzo dobre jakości wędliny, o charakterystycznym smaku i aromacie. Bazują na wyjątkowych mieszankach przypraw i są poddawane procesom podsuszania, wędzenia i parzenia.

Jak można zaczarować karnawałowe dania, wykorzystując wspomniane kiełbasy? Wśród kampanijnych propozycji widnieją trzy wyjątkowe dania, które zdobędą uznanie każdego. Jajko niespodzianka, czyli smażona podwawelska ekstra w jajku na miękko z czarnym pieprzem i tymiankiem, Pieczeń Wereszczaka – pieczona żywiecka z duszonymi ziemniakami w sosie maślano korzennym z czerwoną cebulą i miodem pitnym oraz Kanapka Maillarda (Przypiekanka chlebowa) – przypiekany chleb na chrupko nadziewany omletem, sprażoną suchą kiełbasą krakowską, podany z sosem musztardowym i kiszonym ogórkiem w miodzie. Ponad to, idealnym uzupełnieniem lub alternatywą dla wskazanych przepisów, może być pizza z wykorzystaniem kiełbasy żywieckiej, a także sałatki i kanapki.

QAFP - informacje o finansowaniu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes