Jak znaleźć smaczną i zdrową wędlinę?


Najszybszym sposobem na przekąskę są kanapki, jednak trudno wyobrazić je sobie bez składnika, jakim jest dobra wędlina. Znalezienie zdrowego produktu tego typu nie jest takie proste. Bardzo często do dostępnych na rynku produktów dodawane są składniki, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Ich obecność sprawia, że wyroby dłużej zachowują pozorną świeżość i dobry wygląd. Jak zatem wybrać wędlinę, aby mieć pewność, że spożywamy wartościowy posiłek? Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Sprawdź, którą warto kupić.

Jak wybrać pełnowartościową wędlinę na kanapki?

Stojąc przed ladą mięsną w sklepie i zastanawiając się nad swoim wyborem nie kieruj się wyłącznie samą nazwą wędliny. To, że coś jest określone np. kiełbasą babuni wcale nie musi oznaczać, że wyprodukowane zostało z najlepszych składników i niezawodnego, tradycyjnego przepisu naszych babć. Kupując produkty spożywcze musisz przede wszystkim zwracać uwagę na ich datę ważności. Dzięki niej masz możliwość stwierdzenia, jak świeży jest dany wyrób.

Zewnętrzny wygląd wiele powie Ci o stanie danej wędliny, jednak tego również nie należy brać za główny współczynnik wyboru. Wygląd ten może być bowiem uwarunkowany środkami chemicznymi, które zostały w niej zawarte. Zawsze pytaj panią ekspedientkę o skład wybranego produktu lub czytaj umieszczone na nim etykiety. Może się okazać, że ilość mięsa w wybranej wędlinie jest znikoma, a w zamian królują w niej konserwanty, polepszacze smaku, barwniki i duże ilości wody. 

Dobrej jakości wędlina nie potrzebuje wzmacniaczy smaków, a jej etykieta to jak najkrótsza liczba składników wykorzystanych do produkcji. Unikaj kupowania wyrobów, które w swoim składzie zawierają np. difosforany, trifosforany czy glutaminian sodu. Wszystkie te składniki służą jedynie lepszej sprzedaży, a nie Twojemu zdrowiu.

Cena wędliny a zawartość chemii

Nie kupisz produktu wysokiej jakości za bardzo niską kwotę. Wędliny o dobrym składzie (w tym wysokiej zawartości mięsa) i prawidłowym procesie produkcji wymagają nakładu finansowego, który w ostateczności przekłada się na jej cenę końcową. Nie oznacza to jednak, że cena wyrobu przekroczy Twoje możliwości finansowe – w sklepach mięsnych i supermarketach możesz znaleźć smaczną wędlinę za około 35-40 zł za kilogram. Pamiętaj jedynie, aby umiejętnie czytać jej skład i stawiać na jedzenie wysokiej klasy.

Kiełbasa Sucha Krakowska – smaczna i dobra jakościowo wędlina

Jeśli zależy Ci na wędlinie doskonałej gatunkowo, postaw na kiełbasę Krakowską Suchą Extra z Szynki marki Tarczyński. Ten wyrób mięsny posmakuje zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jest to możliwe, ponieważ kiełbasa krakowska sucha z szynki ekstra to produkt przygotowywany z największą starannością. Do jej produkcji używana jest wieprzowa szynka grubo rozdrobniona, która poddawana jest procesom wędzenia, parzenia i suszenia. Długie i intensywne suszenie wydobywa z kiełbasy krakowskiej smak szynki, który dodatkowo podkreślony jest odpowiednimi, naturalnymi przyprawami.

Kiełbasa Sucha Krakowska Extra marki Tarczyński to aż 148 g mięsa na 100 g produktu. Z czystym sumieniem możesz podawać ją swoim dzieciom, ponieważ tworzona jest bez dodatku barwników, fosforanów i glutaminianu sodu. Kupując ją masz więc pewność, że dajesz im to, co najlepsze.

Firma Tarczyński swoją suchą kiełbasę krakowską pakuje próżniowo, co sprawia, że dłużej zachowuje ona swoją świeżość i doskonały smak. Takie opakowanie pozwoli Ci również na dokładne obejrzenie wędliny przed jej zakupem, dzięki czemu upewnisz się, że jest to dobry wybór. Postaw na renomowaną markę i ciesz się zdrowymi produktami spożywczymi w swojej diecie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes