Lokalnie jest fajnie, czyli Targi Śniadaniowe w Polsce


W dobie nieustannego biegu, kolejnych spotkań biznesowych i godzin stania w korkach nie mamy czasu na jakikolwiek posiłek, nie mówiąc już o prowadzeniu zbilansowanej diety. Jak połączyć wielkomiejski pęd z propagowaniem zdrowego stylu życia i pielęgnowaniem więzi międzyludzkich? Wystarczy zorganizować cykl coweekendowych pikników na trawie!

a4

Targi Śniadaniowe to pomysł zaczerpnięty od naszych sąsiadów zza oceanu, gdzie przyjął się znakomicie i w dalszym ciągu bije rekordy popularności. Amerykanom niechlubnie przylgnęła łatka najgorzej odżywiającego się społeczeństwa. Wyniki badań alarmują o zatrważającym stanie zdrowia młodego pokolenia oraz otyłości wśród dzieci. Potrzebny był więc bodziec do zmiany nawyków. Efekt? Sami sprawdźcie!

a6

Targi Śniadaniowe w Polsce obecne są od dwóch lat. Z każdą edycją włączają się do niego nowe miasta – dziś zdrowy poranny posiłek możemy zjeść w Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu oraz Warszawie. W każdy weekend o(d)żywiają miasta na ich zielonych przestrzeniach. Mistrzowskie śniadania posiadają bardzo bogate menu – wystawcy wodzą za nos aromatycznymi wędzonymi rybami, apetycznymi serami regionalnymi czy wytrawnymi przekąskami bez konserwantów.

a5

Zasady są dwie – ma być zdrowo i pysznie. Organizatorzy pieczołowicie sprawdzają jakość wystawianych produktów. Dbają również o unikatowość stoisk – na jednym Targu nie znajdziecie dwóch sprzedawców, oferujących te same sery, mięso czy chociażby przekąski. Pragną aby Targ Śniadaniowy był czymś więcej niż bazar z jedzeniem, żeby odżywiał lokalne społeczności w sposób wielowymiarowy. Event wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców, tworząc warunki do rozwoju więzi sąsiedzkich. W niedalekiej przyszłości zaplanowane jest także kulturalne ożywienie placów wieczorową porą.

a2

Poniżej przedstawiamy Wam listę punktów, w których odbywają się Targi Śniadaniowe. Te miejsca odwiedzać możecie od maja do września. Może warto byłoby wybrać się na wycieczkę do innego miasta i przy okazji zahaczyć nosem o lokalne smaki?

WARSZAWA

Żoliborz – soboty w godz. 8:00-16:00, róg ul. Śmiałej i al. Wojska Polskiego

Powiśle – soboty w godz. 9:00-16:00 róg ul. Rozbrat i ul. Szarej

Wola – niedziele w godz. 9:00-16:00 na terenie Parku Moczydło

Mokotów – niedziele w godz. 9:00-16:00, róg ul. Puławskiej i ul. Woronicza (skwer im. Grupy AK „Granat”)

targi_dzieci

WROCŁAW

plac Nowy Targ – piątki (wkrótce) w godz. 11:00-18:00, soboty 11:00-18:00

TRÓJMIASTO

Sopot, Skwer Rybickiego, ul. Kościuszki (przy Urzędzie Miasta Sopot) – soboty w godz. 8:00-16:00

Targ 13

POZNAŃ

Park Wodziczki, Sołacz, Aleja Wielkopolska – niedziele w godz. 9:00-16:00

KRAKÓW

dawny dworzec Kraków Główny – soboty i niedziele w godz 9:00-16:00

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym evencie, możecie odwiedzić stronę internetową Targów oraz śledzić wydarzenia każdego miasta na facebooku.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes