Relacja z Wrocławskiego Bazaru Smakoszy


Ekologiczna wieprzowina, kozie sery i certyfikowane słodycze, to tylko niektóre z przysmaków, które mogliśmy spotkać (i skosztować) podczas Wrocławskiego Bazaru Smakoszy.  Ten, który odbył się w ubiegłą niedzielę (12 października 2014r.), był jednak szczególny, gdyż przyciągnął tłumy poszukiwaczy dobrego smaku, którzy także poprzedniego pojawili się na terenie Browaru Mieszczańskiego na Festiwalu Food Trucków. Wrocławski Bazar Smakoszy już na dobre wpisał się w harmonogram cyklicznych spotkań kulinarno-kulturalnych, które organizowane co niedzielę na ul. Hubskiej  44.

11

Wrocławski Bazar Smakoszy to miejsce, w którym spotykają się przede wszystkim lokalni i regionalni producenci ekologicznej żywności. W minioną niedzielę nie zabrakło tu także wystawców spoza Polski, oferujących oryginalne produkty z Włoch czy Portugalii. Pierwszym stoiskiem, które przyciągnęło nasz wzrok był MADE IN PORTUGAL, oferujący oryginalne portugalskie produkty spożywcze. Co mogliśmy tam znaleźć? Kilka rodzajów sosów na bazie papryki piri-piri, sardynki w aromatycznych zalewach, marynaty do mięs i ryb, trufle z rozmarynem to jedynie niektóre z oferowanych produktów tego producenta. Niesamowita gama kolorów, która przyciągnęła nas do tego stoiska, sprawiła, że to tu zrobiliśmy największe zakupy.

1

Kolejny przystanek – Miodowa spiżarnia. Tutaj skosztowaliśmy miodu z żurawiną, który swą barwą od razu zwrócił naszą uwagę, a w połączeniu z chrupiącym waflem był istną eksplozją smaku. Właścicielem tego stoiska jest tytułowany Mistrz Pszczelarstwa, który gwarantuje, że wyroby, które oferuje są w 100% naturalne i ekologiczne. W jego ofercie można znaleźć nie tylko standardowe miody, ale i kompozycje miodowo-orzechowe, które mogą być świetnym dodatkiem do ciast i deserów.

2

Zaledwie kilka kilka metrów dalej, trafiliśmy do stoiska gdzie spróbowaliśmy toskańskiego kremu z ziemniaków i sera grana padano. Widok właściciela stoiska, zajadającego się własnymi daniami z ogromnym uśmiechem na twarzy, jest chyba najlepszą rekomendacją. Według Nas też był pyszny!

5

Miejscem godnym uwagi było także stoisko z oliwkami, białym serem i sosem tzatziki.

6

Podsłuchaliśmy, że sos tzatziki jest głównym bohaterem tego stoiska, jednak zanim odstaliśmy „swoje” w kolejce, naczynie, w którym się znajdował, świeciło już pustkami. Z relacji osób, którym udało się go spróbować, wynika, że możemy śmiało powiedzieć – tak, sos był wspaniały.

Bazar Smakoszy to miejsce, gdzie poza produktami spożywczymi możemy raczyć się niesamowitymi aromatami kawy i herbaty z rożnych stron świata.

43

Nie sposób opisać wszystkich miejsc, w których jedliśmy, kosztowaliśmy i chłonęliśmy  te wszystkie wspaniale zapachy. Trzeba to przeżyć będąc tam, na miejscu. Na kolejny Wrocławski Bazar Smakoszy zapraszamy już w najbliższą niedzielę (19 października 2014 roku). Do zobaczenia!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes