Wrocławscy Ulicożercy, czyli podróż dookoła świata w jeden weekend


W miniony weekend codogarowa ekipa postanowiła zostać jednymi z wrocławskich ulicożerców i wybrała się na kolejny festiwal food trucków. Tym razem furgonetki zaparkowały na terenie Browaru Mieszczańskiego, gdzie pozytywnie zakręceni światem kulinariów właściciele mini-restauracji pieścili kubki smakowe zarówno potrawami z różnych stron świata, jak i schłodzonym piwem rzemieślniczym.

ar4

ar8

ar9

Wrocławscy Ulicożercy lubią dobrze zjeść – to stwierdzenie nasunęło się nam w trakcie rozmów z przybyłymi fanami food trucków. Z ogromnym pietyzmem wybierają furgonetkę z najlepszą wołowiną, pytają o dostawców, skład sosów. Wspólne spożywanie posiłku traktują jak podróż – w jednej chwili mogą znaleźć w sercu Czech (Chefparade Foodtruck), by po kilku kęsach przenieść się do Kraju Kwitnącej Wiśni (Przystanek Sushi).

ar7

ar6

Swoistym intermezzem, pozwalającym na zaczerpnięcie oddechu i zrobienie miejsca w brzuchu, był festiwal zacnego piwa, gdzie również gościliśmy trunki naszych południowych sąsiadów. Amatorów piw rzemieślniczych nie brakowało.

ar5

ar2

Tradycyjnie już najdłuższe kolejki ustawiały się do food trucka Momo-Smak – w niedzielne popołudnie wężyk liczył 30 osób. Na szczęście nam udało się zamówić tybetańskie pierożki wcześniej, dzięki temu otrzymaliśmy swoje koszyki już po 8 minutach od złożenia zamówienia.

ar1

ar12

9. maja na terenie Browaru Mieszczańskiego odbywały się również Targi Mamaville, na których można było spotkać projektantów oryginalnych ubrań, pomysłowych zabawek, książek oraz akcesoriów dla dzieci i rodziców. To właśnie Ci ostatni pod pretekstem robienia słodkiej przyjemności swoim pociechom, najliczniej ustawiali się w kolejkach do krakowskiej furgonetki Fragola, sprzedającej owoce w czekoladzie.

ar14

Amatorów gastrowozów stale przybywa. Jedzeniu na powietrzu sprzyjają przede wszystkim korzystne warunki atmosferyczne. Kolejny festiwal food trucków już za 2 tygodnie – szukajcie nas 30. maja na Mood4food we Wrocławiu!

ar10

ar11

ar13

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes