Przez żołądek do łóżka


Wieczory stają się coraz dłuższe i chłodniejsze, a sam koc już wam nie wystarcza? Zastanawiacie się co zrobić? Przytulajcie się! Ale, aby naprawdę mocno się rozgrzać i wzbogacić o nowe doznania – sięgnijcie po afrodyzjaki.

Na pewno każdy z Was słyszał o nich już co nieco. A może ktoś wykorzystywał je już w kuchni? Jeśli nie, to czas najwyższy. Te produkty o cudownych właściwościach poprawią i urozmaicą nie tylko atmosferę w sypialni, ale i ogólny stan zdrowia. Przekonajcie się sami.

Szparagi
szparagi-przepis
Szparagi poza cennym źródłem potasu uznawane są za afrodyzjak, przede wszystkim ze względu na falliczny kształt, porównywany do męskiego narządu płciowego. Niektórzy specjaliści twierdzą, że spożywanie ich przez trzy dni prowadzi do uzyskania lepszych efektów niż niejeden lek na impotencję. Mogą urozmaicić romantyczną kolację kochanków – karmiąc się nimi nawzajem i maczając je w gęstym sosie śmietanowo – ziołowym.

Ostrygi

ostrygi
Owoce morza są bogate w cynk, którego niedobór powoduje zmęczenie i osłabia libido. Największą zawartością tego pierwiastka cieszą się ostrygi, od których w wielu historiach rozpoczynał każdy poranek słynny Giacomo Casanova. Podobno spożywał ich jednorazowo aż pięćdziesiąt sztuk. Uzupełnione braki cynku w organizmie podnoszą poziom testosteronu we krwi , którego obecność pomaga pozbyć się zmęczenia. Mamy zatem więcej sił i ochoty na miłosne zbliżenia.

Chili

Chilli afrodyzjak
Pikanteria papryczek chili spowodowana jest zawartością w niej kapsaicyny – związku o działaniu rozgrzewającym, który ma właściwości kojące ból. Kapsaicyna w organizmie, sprawia, że ten produkuje endorfiny znane również pod inną nazwą – hormon szczęścia. Jego obecność towarzyszy nam w chwilach radości i zakochania. Ponadto, substancja ta poprawia ukrwienie ust, czego efektem jest ich uwydatnienie.

Imbir

Imbir
Imbir – poznaliście go już w wielu odsłonach, takich jak piwo imbirowe, jako podstawowy składnik kuchni azjatyckiej, czy znakomity dodatek do herbaty. Niewiele osób wie, że jest on także afrodyzjakiem. Jego smak wiąże się z obecnością substancji żywicowych, aromat zaś bierze się z olejku eterycznego który stymuluje zmysły. Dzięki jego właściwościom rozgrzewającym pobudzi krążenie krwi narządów płciowych, wzmagając doznania kochanków. Codziennie spożywany utrzyma w dobrej kondycji zmęczone mięśnie. Swoimi właściwościami leczniczymi poprawi ogólny stan zdrowia organizmu, a przecież dobry kochanek to zdrowy kochanek.

Szampan z dodatkami

Pierogi z truskawkami
Najbardziej znanym afrodyzjakiem jest szampan, któremu towarzyszy kilka starannie wyselekcjonowanych dodatków. Słodycz truskawek opływająca szampańskimi bąbelkami tworzy idealny duet, którego obecność kobiety i mężczyzny będzie idealnym dopełnieniem. Zawarte w czekoladzie związki wyzwalają w organizmie pobudzenie, euforię oraz uczucie towarzyszące nam w chwili zakochania.

Granaty

granat1
Eksplozja – ideale określenie granatu nazywanego również „rajskim owocem”. Jego ziarna lekko nadgryzione w ustach powodują soczyste Bum! wywołane przez zawarte w soku fitoestrogeny, które posiadają stymulujące działanie. Regularne spożywanie owocu granatu podnosi libido oraz poziom testosteronu, który znacząco wpływa na popęd seksualny u obu płci. Właściwości „rajskiego owocu” znano już w starożytnej Grecji, na co dowodem jest przedstawianie go na obrazach w towarzystwie bogini miłości, od imienia której powstał termin afrodyzjak.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes