Domowe sposoby na przeziębienie


To okropne uczucie gorąca i zimna, pot na całym ciele, narastająca gorączka, a nade wszystko ból wszystkich mięśni, bóle głowy i nastrój, jakby ktoś przejechał nas walcem. Każdy z  nas wie, jak wygląda przeziębienie i jak może ono wpłynąć na nasz nastrój. Czy wiecie jednak, jak je zwalczać?

Syropy na przeziębienie domowej roboty

Zanim wybierzemy się do lekarza, warto od samego początku postawić na domowe sposoby na przeziębienie, a więc rozwiązania, dzięki którym możemy pokonać nasze dolegliwości, wcale nie korzystając z leków i antybiotyków, które zawsze niosą ze sobą pewne skutki uboczne. Recepty babuni to najlepsze, co może złagodzić bóle i natarczywe infekcje. Na co więc warto postawić? Z pewnością na syropy na kaszel, na ból gardła, na gorączkę, czy lecący z nosa katar, znajdujące się w naszej domowej spiżarni.

Powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, iż naturalna kuracja w drobnych infekcjach i początkowych stadiach przeziębienia daje najlepsze efekty. Zapewnia nam złagodzenie dolegliwości, ustąpienie objawów, dobre samopoczucie i lepszy nastrój. Wystarczy zastosować napary z ziół, naturalne zabiegi i domowe syropy, by poczuć się lepiej.

Herbata z malinami

Doskonała jest na gorączkę. Zaparz herbatę, wyciśnij cytrynę (po wyjęciu torebki), maliny ze słoiczka i dodaj łyżkę naturalnego miodu, która z całą pewnością szybko postawi Cię na nogi.

Syrop z cebuli sprawdzi się na kaszel. Posiekaj cebulę, dodaj cukier, odczekaj, aż puści ona soki. Pij trzy razy dziennie po jednej łyżce, a szybko zobaczysz, że kaszel można skutecznie wyleczyć.

Inhalacja z soli

Najlepsze rozwiązanie w przypadku kapiącego nosa. Do dwóch litrów wrzącej wody dodaj trzy łyżki soli. Wdychaj parę przez około 10 minut, przykrywając przy tym głowę ręcznikiem.

Płukanka z soli na ból gardła

Do szklanki letniej wody dosyp jedną łyżeczkę soli. Płucz gardło kilka razy dziennie, kiedy tylko zaczniesz odczuwać ból. Sprawdzony sposób znany od dziesiątek tak.

Masaż skroni i czoła

Domowe olejki do masażu

Masaż z dodatkiem kropli olejku eukaliptusowego, rozmarynowego, miętowego i geraniowego jest doskonały na bóle głow i zatok. Połóż się z opaską na oczach i daj sobie chwilę na odpoczynek.

Rosół z kury na bóle mięśni i kości

Specyfik ten posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, antywirusowe i antybakteryjne. Doskonały, gdy tylko rozkłada Cię grypa.

Herbata ziołowa

Herbata rumiankowa, z lipy, czarnego bzu i malin działająca rozgrzewająco i przeciwzapalnie (również syropy z tych roślin działają pozytywnie na zdrowie). Wystarczy kubek gorącej herbaty raz dziennie, by przeziębieniu powiedzieć stop.

Kiedy czujesz, że coś Cię bierze, nie musisz od razu kupować leków, pędzić do lekarza z cieknącym nosem, ani stawiać na antybiotyki. Wystarczą domowe sposoby na przeziębienie, by szybko pozbyć się wszelkich objawów i dolegliwości grypy. Skutecznie, prosto i bez skutków ubocznych. Zastosuj takie rozwiązania i przekonaj się, że grypę i przeziębienie można szybko i łatwo pokonać.

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote