Domowe sposoby na kaszel


herbata z miodem

Kaszel to jedna z tych męczących dolegliwości, która zdarza się nam niezwykle często. Szczególnie chorujemy w okresie jesienno-zimowym, gdy nagle gwałtowne temperatury zupełnie nie uodporniły nas na takie warunki. Z kaszlem borykają się dzieci i dorośli. Jedni mają kaszel suchy, inni kaszel mokry. U jednych pojawia się infekcja górnych dróg oddechowych, u jeszcze innych zapalenie oskrzeli, czy nawet płuc.

W dzisiejszych czasach większość z nas, wraz z pojawieniem się kaszlu wybiera wizytę u lekarza, a potem tylko apteka, leki na kaszel, kolejne z rzędu antybiotyki. Czy pamiętamy jednak czasy naszych mam i babć, kiedy doskonałymi rozwiązaniami okazywały się być domowe sposoby na kaszel? Zamiast faszerowania się lekami, postawmy na zdrowe leczenie!

Najlepsze, domowe sposoby na kaszel:

Syrop z cebuli

Cebulę musimy posiekać na drobną kosteczkę. Zasypujemy ją cukrem i odstawiamy w ciepłe miejsce, aż puści soki. Tak przygotowany domowy syrop pijemy trzy razy dziennie po jednej łyżce.

Syrop z buraków

Buraka ścieramy na tarce. Zasypujemy go cukrem i odstawiamy na jeden dzień, aż puści soki. Taką miksturę pijemy dwa razy dziennie po jednej łyżce.

Mleko z masłem i czosnkiem

Mleko  z czekoladą

Do szklanki mleka dodajemy łyżkę masła i miodu, a także rozgnieciony ząbek czosnku. Mleko takie pijemy raz dziennie. Mieszanka ta jest polecana, kiedy kaszlowi towarzyszy osłabienie wywołane przeziębieniem. W łagodniejszych stanach bólu gardła pomocne jest już samo ciepłe mleko, na przykład spienione i z dodatkiem czekolady na poprawę humoru…

Herbata z cytryną i miodem

herbata na przeziębienie

Tradycyjna, sprawdzona i najskuteczniejsza. Gorąca herbata z dodatkiem cytryny i naturalnego miodu jest najlepszą opcją na męczący nas kaszel. Leżąc pod kołderką, pijmy ją jak najczęściej, korzystając z jej jakże wielkich właściwości (pamiętajmy jednak o ważnej zasadzie picia herbaty z cytryną).

Inhalacja z soli

Dwa litry wrzącej wody, do której wrzucamy 3 łyżki gruboziarnistej soli. Przykrywamy w takich przypadkach głowę ręcznikiem i wdychamy opary, przez co najmniej dziesięć minut dziennie. Takie rozwiązanie doskonale nawilża śluzówkę i łagodzi każdy rodzaj kaszlu.

Z całą pewnością warto postawić na domowe sposoby na kaszel. Nie dość, że nie tracimy pieniędzy na tak drogie dziś leki to nade wszystko stawiamy na zdrowe rozwiązania, które nie niosą za sobą żadnych skutków ubocznych. Żaden kaszel nie będzie nam przeszkodą, jeśli zastosujemy pomysły, które każda z naszych mam i babć stosuje od wielu już lat.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes