Dekorowanie tortów


dekorowanie tortów

Znane wszystkim przysłowie od lat mówi, że droga do serca prowadzi przez żołądek. Jednak nie tylko smak potrawy ma znaczenie, również jej wygląd mówi o wykonawcy oraz sztuce kulinarnej przygotowanego dania.

Jeżeli chodzi o dekorowanie potraw, to do najczęściej zdobionych od lat z pewnością zaliczamy ciasta i torty, te drugie natomiast są tym piękniejsze, im ważniejsza jest okazja do świętowania.

Torty okazjonalne to już tradycja

Jeżeli jeszcze kilka lat temu nie widzieliśmy tak powszechnej mody na pieczenie i dekorowanie tortów z okazji urodzin, imienin, rocznicy ślubu czy imprezy dla dzieci, to w obecnych czasach okazjonalne torty z wyjątkowo niekonwencjonalnymi dekoracjami możemy spotkać w każdej cukierni czy ciastkarni. Oczywiście najpiękniejsze są te wykonane samodzielnie, jednak nie każdy jest mistrzem sztuki kulinarnej oraz sztuki dekorowania ciast i tortów. Do najpopularniejszych ozdób na tort nadal należą ozdoby z różyczek, zielone listki oraz tradycyjne napisy z imieniem i okazją na jaką tort został upieczony, w modzie natomiast – szczególnie w świecie małych dzieci są urodzinowe torty z postaciami z bajek oraz innymi elementami dekoracyjnymi. Nikogo już nie dziwi tort w kształcie piłki do nogi, głowy znanej postaci z bajki czy nawet w kształcie całego zwierzątka, jednak tego typu torty należą do najdroższych produktów cukierniczych.

dekorowanie tortów

Jak samodzielnie udekorować tort?

Jeżeli zdecydujemy się na własnoręczne pieczenie tortu, a co za tym idzie na własną inwencję twórczą podczas jego dekoracji, warto posłużyć się dostępnymi poradnikami w Internecie oraz przykładowymi zdjęciami gotowych tortów, wtedy z pewnością łatwiej będzie nam rozpocząć sztukę dekorowania ciast, a nasze dzieło zostanie uznane za najwspanialsze. Czy to tort dla partnera, czy też urodzinowy tort dla dziecka, wykonanie go samodzielnie to nie lada wyzwanie, a zrobienie z kremu różyczek bądź innych ozdób to niemalże dzieło sztuki. W efektywnym wykonywaniu ozdób na tort pomogą nam również krótkie filmiki, zamieszczane przez innych użytkowników w Internecie.

Gotowe dekoracje na tory

dekoracje tortów

Nie każdy z nas jest stworzony do samodzielnego wykonywania dekoracji na ciasta, dlatego możemy zakupić gotowe dekoracje tortowe, jakie produkowane są z lukru i poddawane właściwej obróbce, dzięki czemu są wyjątkowo trwałe. Wszystkie dekoracje i ozdoby na tort dostępne w sklepach cukierniczych są w pełni jadalne, a co za tym idzie samodzielnie upieczony tort nawet z kupnymi gotowymi dekoracjami wygląda ślicznie i smakowicie.

Zobacz także kulinarne niespodzianki dla bliskiej osoby.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes