Jak przyrządzić łososia


łosoś w marynacie z wina, z cząbrem, ugotowany na parze

W ostatnich latach doceniliśmy walory smakowe oraz wartości odżywcze ryb. Dzięki temu coraz częściej goszczą one na polskich stołach, nie tylko od święta. Jedną ze smaczniejszych ryb jaka jest nam znana, jest łosoś. Jak go przyrządzić?

Łosoś to ryba słodkowodna i morska jednocześnie, albowiem osobniki te rozmnażają się w rzekach, a na co dzień żyją w morzu. Samo mięso łososi ma zabarwienie różowe, jest delikatne, bardzo smaczne i zawiera duże ilości pełnowartościowych tłuszczów.

Łosoś na stole w roli głównej

Łososia jak niemalże każdą rybę możemy przyrządzić na wiele sposobów. Bez problemu znajdziemy przepisy na łososia z grilla, łososia smażonego, łososia pieczonego, a nawet łososia w wersji gotowanej.

Smażony łosoś to z pewnością najpopularniejsza metoda obróbki cieplnej dla potraw rybnych, jednak należy pamiętać że podczas smażenia nie zostają zachowane wszystkie walory odżywcze i smakowe tej ryby. Bardziej smaczną wersją jest łosoś z grilla, to oczywiste że grillowana ryba jest lepsza od smażonej.

Łosoś na parze

Inne znane metody obróbki cieplnej łososia to pieczenie i gotowanie (szczególnie na parze), z czego ostatnia wersja jest najrzadziej stosowana. Ryby gotowane zwykle podawane są w ścisłych dietach, a polskie społeczeństwo przyzwyczaiło się do ryby smażonej i pieczonej. My polecamy Wam szczególnie przepis na łososia na parze z porami.

Łosoś i ekskluzywne przyjęcie

Organizując wyjątkowe przyjęcie rodzinne, na przykład z okazji Świąt Wielkanocnych bądź romantyczną kolację dla ukochanego, możemy skorzystać z gotowych przepisów na imprezy tego typu, a chcąc przyrządzić łososia inaczej niż potrafimy, wystarczy nazwę tej ryby oraz sposób obróbki wpisać w wyszukiwarkę. Ukaże się naszym oczom wiele wyników z przepisami na: łososia w warzywach, łososia pieczonego, tartę z łososiem, sałatkę lub pastę z dodatkiem łososia itp. Od nas natomiast będzie zależeć w jakiej wersji go przyrządzimy i podamy na stole.

roladka z łososia wędzonego

Łosoś wędzony doskonale sprawdza się jako przystawka, na przykład w postaci roladki z serkiem, ziołami i czosnkiem. Jest to prosty w przygotowaniu i efektowny poczęstunek.

Przepisy na imprezę z łososiem w roli głównej polecane są przez najlepszych kucharzy w całym kraju. Naszym zadaniem jest tylko znaleźć ten wyjątkowy i smakowity przepis oraz przyrządzić łososia najlepiej, jak tylko potrafimy.

3.00 avg. rating (75% score) - 3 votes